Sukces motoryzacyjny Staszica

W dniu 25 kwietnia 2022 r. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu: Kamil Bieniek (kl. 3 d), Maksymilian Hennig (3f), Maciej Jewiarz (kl. 3e), pod opieką Pani inż. Edyty Haberki, zostali laureatami powiatowego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Drużyna ze „Staszica” okazała się najlepsza w turniejowej konkurencji: teście z wiedzy (25 pytań, czas rozwiązywania 25 minut, zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym) oraz teście skrzyżowań (10 zadań dotyczących ustalenia prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, czas rozwiązywania 10 minut), które należało rozwiązać.
ZS Nr 1 w Olkuszu będzie reprezentować Powiat Olkuski w Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się w dniu 28 maja 2022 r., w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie przy ulicy Nowohuckiej 33A.
Miło poinformować, że portal Olkusz Nasze Miasto, podkreślił dotychczasowe osiągnięcia popularnego „Staszica” odnoszone na turnieju motoryzacyjnym: „Powiat olkuski na Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, reprezentować będzie drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu. Warto podkreślić, że szkoła ta od lat przoduje w turnieju motoryzacyjnym i osiąga wysokie wyniki”.
(Małgorzata Gleń, Olkusz. Laureaci powiatowego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, [online], [dostęp: 26 kwietnia 2022], Dostępny w Internecie: https://olkusz.naszemiasto.pl/olkusz-laureaci-powiatowego-turnieju-bezpieczenstwa-w-ruchu/ar/c5-8790081.
Serdeczne gratulacje!