Praca w zawodzie

Jak na co dzień wygląda praca w zawodzie, w którym kształcą się uczniowie? W jakich firmach można szukać zatrudnienia po ukończeniu szkoły? Odpowiedziom na te pytania służą wycieczki zawodowe. W dniu 28.03.2022 r. uczniowie klas 1BS, 2BSp i 3BSM kierunku logistyk-magazynier zwiedzali jedno z głównych centrów logistycznych firmy ThyssenKrupp w Dąbrowie Górniczej.

Kilka zdjęć w GALERII.

Thyssenkrupp Materials Poland S.A. jest czołowym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w Polsce. Specjaliści z działu logistyki pozyskują materiały w niemal 30 krajach. Firma nie tylko sprowadza tworzywa, ale również dokonuje ich cięcia, obróbki powierzchniowej i zabezpieczenia przed korozją, oferując także rzadko spotykane i niestandardowe wyroby.
Na początku wizyty uczniowie zapoznali się z prezentacją, która przybliżyła im działalność firmy, jej ofertę, kierunki rozwoju oraz misję. Następnie zwiedzili trzy magazyny logistyczne o łącznej powierzchni ponad 17500 m2. Tam z bliska mgli przyjrzeć się rożnym sposobom składowania rozmaitych rodzajów materiałów stalowych, jak kręgi blach, blachy płaskie, profile rury, kształtowniki etc... . Ciekawostką był magazyn wysokiego składowania materiałów wzdłużnych, specjalne linie do cięcia poprzecznego i wzdłużnego oferowanych wyrobów. Ponadto uczniowie zapoznali się z procedurą przyjmowania i wydawania towarów, np. rozładunku blach przy użyciu suwnic i uchwytów magnetycznych.
Na koniec dyrektor zakładu w Dąbrowie Górniczej zaprosił uczniów do składania swoich podań o pracę oraz przedstawił, jakie benefity i możliwości rozwoju zawodowego oferuje firma.