Najlepsi są wśród nas

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu posiada niezwykły dar owocnego kształcenia młodzieży. Popularny „Staszic” to szczególne miejsce, w którym uczniowie mogą w sposób unikalny „rozwinąć skrzydła” w zakresie zdobywania wiedzy i umiejętności oraz odnoszą sukcesy w nauce.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu: Maksymilian Rychliński z kl. 4 f oraz Adrian Grabowski z kl. 3 Fp, obaj kształcący się w zawodzie Technik elektryk, już po raz drugi zostali Stypendystami Prezesa Rady Ministrów.
W dniu 24.03.2022 r., w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom przez Panią Wicekurator Oświaty Halinę Cimer.
Podczas uroczystości Stypendyści otrzymali dyplomy oraz wysłuchali skierowanego do nich listu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zostanie Stypendystą Prezesa Rady Ministrów to nie tylko tytuł honorowy, ale wiąże się z konkretną kwotą pieniężną, którą określa rozporządzenie Rady Ministrów. Kryteria określają, że stypendium przysługuje uczniowi, „który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.”
Najserdeczniejsze gratulacje!

Najlepsi są wśród nas 1   Najlepsi są wśród nas 2