StudniówkaUdało się! 18 stycznia 2022 roku w urokliwym „Dworku nad Rozlewiskiem” w Kluczach uczniowie klas maturalnych obchodzili swoją Studniówkę.
O godzinie 1900 przedstawiciele Samorządu Szkolnego - Jakub Cebo i Julia Zub powitali wszystkich zebranych: Dyrekcję, Pana Starostę Bogumiła Sobczyka, nauczycieli, rodziców oraz tegorocznych maturzystów. Pani Dyrektor Aldona Nowicka dokonała oficjalnego otwarcia Balu Studniówkowego. Był to czas przemówień, podziękowań: nauczycielom, wychowawcom, asystentom, rodzicom. Zabawę rozpoczęto tradycyjnym polonezem, a potem… wszyscy bawili się na sali do białego rana.

Zdjecia w GALERII.

Oczywiście, nie ma prawdziwej Studniówki bez części artystycznej. Tradycją naszej szkoły jest to, że wychowawcy przygotowują wiersze o swojej klasie. Kim jest Boniek? Maiami? Kto jeździ szarym volvo? Może nie wszyscy wiedzą, ale odpowiedni uczniowie – tak! W tym roku każda klasa przygotowała także prezentację o tym, jak minęły im te cztery lata.
Studniówka, studniówka i po studniówce.
Co nam pozostanie? Wspomnienia, zdjęcia i… wiersze:
Żegnajcie kochane mury!
Już mniej niż 100 dni do matury
My odejdziemy, wy zostaniecie:
Kochani nauczyciele – nie pożałujecie!
Gdy nas zabraknie, zostaną wspomnienia,
które są po prostu nie do zapomnienia:
cztery lata potu, zgryzionych ołówków,
sterty sprawdzianów i kilka warunków,
tony papieru, stosy rozprawek,
kupy sprawozdań i zużytych oprawek,
kilogramy hot-dogów, hektolitry kawy –
tyle widziały nasze poczciwe ławy.
A my pamiętamy, że jesteście wspaniali
Nauczyciele w naszej pamięci – niezapomniani.
Ile waszego potu, włosów siwych prawie,
nieprzespanych nocy i zwidów na jawie,
zgniecionych kartek, zagryzionych zębów,
złamanych obcasów i skłębionych nerwów.