Mikołajki w StaszicuW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu w dniu 6 grudnia od lat organizowane są „Mikołajki”.
W dniu 6.12.2021 r. już wczesnym rankiem, do Szkoły przyjechał na saniach, przy dźwięku dzwoneczków, Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i Reniferami. Orszak Świętego Mikołaja wjechał na dużą salę gimnastyczną tuż przed rozpoczynającym się Turniejem Mikołajkowym.

„Życzę Wam jak najwięcej radości i uśmiechu w obecnym, trudnym czasie pandemii. Dzisiaj w Szkole zapanuje zabawa. Dzisiejszy dzień jest jednym z najbardziej radosnych dni w tym roku szkolnym. Mikołaj czeka już ze słodyczami. W rozpoczynającym się za chwilę Turnieju Mikołajkowym niech wygra najlepsza drużyna.” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka witając Zacnego Gościa i Jego Świtę.
„Ho Ho Ho, witam bardzo serdecznie Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne i Was, drodzy uczniowie. Z wielką radością przyjąłem zaproszenie Samorządu Uczniowskiego. Pragnąłbym się jednak dowiedzieć, czy byliście w tym roku grzeczni?” – zapytał Św. Mikołaj. Gdy tylko otrzymał odpowiedź twierdzącą od Pani Dyrektor, rozpoczął swój obchód po Szkole, odwiedził Dyrekcję Szkoły, poszczególne klasy, wręczał słodkie upominki, otrzymywał także od społeczności szkolnej prośby o spełnienie życzeń.
Warto także nadmienić, iż kto założył w owym Dniu czapkę Świętego Mikołaja, ominęła go niezapowiedziana kartkówka i pytanie.
„Mikołajki” wprowadziły Szkołę w radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Magdaleny Kosno i Pani Bogusławy Sypień.