Spływ kajakowyOrganizowanie atrakcyjnych wycieczek to specjalność Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.
W dniu 4 października 2021 r., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, już po raz drugi, uczniowie z „Mechanika” uczestniczyli w urokliwym spływie kajakowym, zorganizowanym przez Panów: Sławomira Haberkę i Adama Boreckiego.
Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na piękno krajobrazu dorzecza rzeki Białej Nidy i popularyzacja aktywnych form wypoczynku.

W tegorocznym 15 kilometrowym spływie na rzece Biała Nida, udział wzięły klasy: 3f i 3Ep.
Uczniowie przebyli trasę Tokarnia - Sobków, która obfitowała w charakterystyczne dla tejże okolicy, widoki, jak: piękne lasy i łąki; wiatraki; mosty kolejowe; fortalicja – Zamek Rycerski w Sobkowie. Krajobrazy, oglądane z tak niezwykłej perspektywy, jakim jest spływ kajakiem, wyglądały zjawiskowo.
Podczas wyjazdu miało miejsce pieczenie przepysznych kiełbasek, które zregenerowały siły uczestników wyjazdu.
Wycieczka dostarczyła uczniom niesamowitych, pozytywnych wrażeń, była fascynująca, frapująca i niezwykle udana.