Inauguracja 2021 2022

W dniu 1 września 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się uroczysta akademia w formie trójetapowych spotkań (oddzielna dla klas czwartych, drugich i trzecich oraz pierwszych), z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

Zdjęcia w GALERII.

„Mam nadzieję, że Wasz powrót do Szkoły i nauki stacjonarnej w nowym roku szkolnym 2021/2022, po czasie zdalnego nauczania, stanie się dla Was wyzwaniem edukacyjnym, dalszym etapem rozwijania pasji połączonym z zabawą. Wszak trzonem Waszego wieku jest zarówno nauka jak i przyjemności (…). Serdecznie witam w murach naszej Szkoły uczniów klas pierwszych (…). Z kolei dla uczniów klas czwartych będzie to okres podsumowania Waszej bytności w Szkole, który zakończy się egzaminami w obszarze dydaktycznym i życiowym. Zobaczycie, czy cele założone w klasach pierwszych zostaną zrealizowane. Zachęcam wszystkich do udziału w licznych przedsięwzięciach i atrakcjach, które dla Was przygotowaliśmy. W naszej Szkole – co nas wyróżnia spośród innych szkół – można zdobyć drugi zawód na kursach kwalifikacyjnych, jeśli tylko znajdzie się grupa około 20- osób oraz posiada się ukończone 18 lat (zajęcia odbywają się w piątki po południu i w sobotę, natomiast egzaminy są takie same jak w Technikum). W Szkole zawsze najważniejszy jest uczeń i jego potrzeby. Praca zorganizowana jest w taki sposób, aby każdy czuł się bezpiecznie, dobrze, realizował swoje pasje i cele. Nowy czas nauki – to nowe wyzwania. Życzę Wam drodzy uczniowie, spełnienia oczekiwań, nowych, pozytywnych doświadczeń, zawierania przyjaźni, integracji pomiędzy Wami a nauczycielami oraz abyście czuli się w Szkole, jak u siebie w domu. Natomiast Gronu Pedagogicznemu życzę sił, zapału do bardzo trudnej, codziennej pracy, przyjemności współdziałania z drugim człowiekiem oraz przekonania, iż warto być nauczycielem.” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka w swoim wystąpieniu.
Minutą ciszy uczczono ofiary II wojny światowej z okazji 82. rocznicy jej wybuchu.
Z kolei Przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Petlic życzył wszystkim wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.
Podczas akademii zostały wręczone akty mianowania nauczycielom: Pani Alicji Chmiest, Pani Wioletcie Kulawik, Pani Karolinie Tarkowskiej oraz Panu Łukaszowi Trepka.
Dokonano także uroczystego rozdania uczniom uczestniczącym we wspaniałej, wakacyjnej przygodzie w Hiszpanii, certyfikatów potwierdzających udział w projekcie unijnym „<Euromechan _hiszpańskie inspiracje w polskim technikum> w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu” – I mobilność, jak również dokumentów Europass – Mobilność.
W trakcie uroczystości zostały zaprezentowane trzy obszary pracy Szkoły, a to: Pakiet informacji dotyczący funkcjonowania Szkoły w roku szkolnym 2021/2022, zaprezentowany przez Dyrektora Szkoły Panią Aldonę Nowicką, Plan działania Samorządu Szkolnego przedstawiony przez jego v-ce przewodniczącą Julię Zub oraz przeprowadzona przez Amelię Sułkowską prezentacja z udziału uczniów w projektach dofinansowanych z Funduszy Unijnych („W drodze po lepszy zawód – drugi przystanek Sewilla” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)- trzy mobilności; „Euromechan _hiszpańskie inspiracje w polskim technikum” w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu” – I mobilność).
Pakiet informacji dotyczący funkcjonowania Szkoły zakłada m. in.: atrakcyjne wycieczki kilkudniowe już w pierwszych dniach września 2021; unijne projekty PO WER i ERASMUS+; zajęcia wspomagające zainicjowane przez MEiN; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze sfinansowane z funduszy unijnych; „Chmura” – weekendowe zajęcia z chemii i informatyki na wyższych uczelniach (piątek – sobota - niedziela, do południa - ćwiczenia, po południu - zwiedzanie lokalnych atrakcji, pełne wyżywienie, trójgwiazdkowy hotel); kursy kwalifikacyjne (Technik automatyk, Technik mechanik, Technik informatyk), praktyki zawodowe.
W planach Samorządu Szkolnego przewidziano mnóstwo atrakcji, m. in. lot balonem, rejs po Wiśle, dyskoteki tematyczne, „Staszki” - Dni Stanisława Staszica - Patrona Szkoły – nowość, Noc z X Muzą, Dzień Nauczyciela, Dni Tematyczne, konkursy z nagrodami, imprezy integracyjne, Dzień Piekarza i Piekarnika – promocja talentów, eventy, niespodzianki i inne.
Akademię przygotowali: Pani Ewelina Orlińska, Samorząd Szkolny pod opieką Pani Magdaleny Kosno, Panowie: Łukasz Trepka, Grzegorz Żmudka, Krzysztof Jurga i uczniowie z klasy 4 f. Poczet sztandarowy – Pani Sylwia Zawada. Dekoracje sporządziły Panie: Ewa Głąb i Małgorzata Szostak.