wymyślone wiadomości

Projekt eTwinning „WyMyślone wiadomości” w Mechaniku. Ogólnopolski projekt WyMyślone wiadomości realizowany od 6 tygodni przez Sywię Zawadę i Elżbietę Gądek z klasą 2e na platformie eTwinning powoli dobiega końca.

Broszura ZS Nr 1 w Olkuszu

W pierwszym tygodniu uczniowie obejrzeli film „Dylemat socjalny”, i przedyskutowali rolę i znaczenie, a także zagrożenia płynące ze strony mediów społecznościowych. W następnych tygodniach definiowali pojęcia związane z mediami spolecznościowymi, układali krzyżówki i quizy kahoot z tymi pojęciami, bawili się w reporterów tworząc wiadomości ze swoich regionów z fake newsami i tropiąc fałszywe wiadomości w tekstach innych uczestników projektu. Na koniec przygotowali plakaty i broszury informujące i ostrzegających przed fake newsami. Wszystkie działania zamieszane były na platformie padlet i Twinspace. Było dużo zabawy ale i poważnych przemyśleń. Uczniowie mieli okazję do spotkań online z innymi uczestnikami projektu, rozmów, dyskusji i wymiany poglądów. Projekt jak i jego forma eTwinning zostały ocenione przez uczniów bardzo wysoko.