Festyn Zdrowia

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, po okresie zdalnej pracy z powodu pandemii Covid-19, w obecnym czasie nauki hybrydowej, dba o kondycję psychiczną i fizyczną uczniów.
W dniach: 31.05.2021 r., 01.06.2021 r., 02.06.2021 r., w Szkole został zorganizowany, w ramach działań profilaktycznych, „Tydzień dbania o relacje” (31.05 2021 – „Festyn zdrowia”; 01.06.2021 r. – gra terenowa „W drodze po zdrowie”; 02.06.2021 r. „Sport to zdrowie”).

Kilka zdjęć w naszej GALERII.

 

 

W pierwszym dniu tegoż Tygodnia, tj. 31.05.2021 r., w popularnym „Mechaniku” odbył się „Festyn Zdrowia”. Podczas tej imprezy, miały miejsce wydarzenia: prelekcja Pani dietetyk Gabriela Czarnoty (w dwóch turach: o 9.45-10.30 oraz o 10.25-11.05 na sali gimnastycznej); degustacja zdrowej żywności (owoce, warzywa, soki, herbata – Pani Małgorzata Szostak z wolontariuszami); konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia – Pani pedagog Bogusława Sypień oraz Amelia Sułkowska); konkurs „Wiedzy o zdrowiu” w Bibliotece szkolnej (Panie: Irena Kozub i Iwona Rams); mierzenie ciśnienia i BMI 11.00-12.00 (Pani pielęgniarka); gry stolikowe dla chętnych w ogrodzie (wolontariusze).
W konkurencji na plakat promujący zdrowie zwyciężyły kolejno klasy: II d, I Ap, III f. Nagrodę w tym konkursie stanowił certyfikat niepytania.
W konkursie „Wiedzy o zdrowiu” najlepszymi okazali się uczniowie: Franciszek Baldy II Fp, Krystian Winnicki III e, Marcel Tworus II Ep. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Festyn Zdrowia odbył się na przestronnych placach i ogrodzie Szkoły oraz w sali gimnastycznej.
Oprawę muzyczną zapewnił Jakub Cebo oraz jego koledzy z klasy 3 f.
Pogoda była słoneczna.
Imprezę przygotowała Pani Małgorzata Szostak we współpracy z Paniami: Bogusławą Sypień, Magdaleną Kosno, Ireną Kozub, Ewą Głąb, Sylwią Zawadą, klasami: 3 a, 3 e, Samorządem Szkolnym i wolontariuszami.