W drodze po zdrowieW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu w dniach 31.05 – 02.06.2021 r. są realizowane działania profilaktyczne pod nazwą „Tydzień dbania o relacje”.
Dzień Dziecka – 01. O6.2021 r. - był kontynuacją obchodów „Tygodnia dbania o relacje” i miał na celu zadbanie w sposób szczególny o kontakty na linii nauczyciel-uczeń. Reprezentacje klas (zespoły 6 osobowe, trzy tury) uczestniczyły w Grze terenowej – „W drodze po zdrowie”.
Zdjęcia w GALERII.

 

 

Uczniowie zmagali się z interesującymi konkurencjami, jak: Koło fortuny, Dieta na medal (loteria pytań dotyczących odżywiania i diety), Anatomia, jak dobrze znasz swoje ciało (loteria), Krok po formę (ćwiczenia), Celność na 6 (zadanie polegające na trafieniu w poprzeczkę od bramki), Rzut po zdrowie (zadanie polegające na rzucie do kosza), Siła lub skoczność (zadanie polegające na wykonaniu poprawnie 6 podciągnięć bez podskakiwania, na prostych rękach/20 podskoków na skakance, bez przerwania i błędów), 8-liczę na zdrowie (sudoku), Kostka Rubika.
W rywalizacji międzyklasowej "W drodze po zdrowie" pierwsze miejsce zajęła klasa III b, drugie - III d, trzecie III f.
Można było także delektować się pyszną czekoladą prosto z czekoladowej fontanny oraz smakowitym ciastem przyniesionym przez uczniów z każdej klasy.
Gra terenowa „W drodze po zdrowie” była projektem Julii Zub (z-ca Przewodniczącego Samorządu Szkolnego) a w organizację projektu zaangażowały się Panie: Magdalena Kosno, Bogusława Sypień, Sylwia Zawada oraz Samorząd Szkolny i Koło Wolontariatu.