Sport to zdrowie

W ramach zorganizowanego w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu „Tygodnia dbania o relacje”, w dniu 02.06.2021 odbył się event „Sport to zdrowie”. Uczniowie uczestniczyli w wielu atrakcyjnych i urozmaiconych dyscyplinach sportowych, jak: piłka siatkowa (Pani Karolina Tarkowska), piłka nożna (Pan Grzegorz Żmudka), ping Pong (Pan Krzysztof Jurga), biegi (Pani Agata Ostrowska), przeciąganie liny (Pani Sylwia Molik), szachy (Pan Adam Borecki). Rozgrywki miały miejsce na terenie Szkoły (duża sala gimnastyczna, boisko szkolne, sala ze stołami do tenisa, parking szkolny, ogród szkolny, mała sala gimnastyczna).
Zdjęcia w GALERII.

W konkurencji piłka nożna zwyciężyła klasa IIIf pokonując IIFp.
W piłce siatkowej najlepsza okazała się klasa IIEp przed IIe.
W turnieju tenisa stołowego zwyciężył Igor Adamczyk z klasy IDp.
Najszybszym sprinterem w szkole okazał się Dawid Różycki z klasy IEp.
W konkurencji siłowej, przeciąganiu liny, wygrała klasa IIe.
Tłum uczniów brał udział w turnieju szachowym. Po zaciętym finale zwycięzcą został Kamil Kopeć, kl. IIIe. Finalista rozegrał, w ramach nagrody, towarzyski mecz z Mateuszem Lisem, z kl. IIIe.
Nagrody zwycięzcom wręczyła v-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aneta Gut.
Dla uczestników imprezy był także przygotowany poczęstunek: grill (Pani Ewa Głąb, Panowie: Kazimierz Baran i Łukasz Trepka).
Pomysłodawcą projektu „Sport to zdrowie” byli: Jakub Cebo i Amelia Sułkowska, a w organizację projektu zaangażowali się: Pani Magdalena Kosno wraz z Samorządem Szkolnym, Pani pedagog Bogumiła Sypień oraz Nauczyciele wychowania fizycznego.
Podczas „Tygodnia dbania o relacje” czas spędzony na świeżym powietrzu sprzyjał pozytywnym emocjom oraz radosnej integracji.
Wspólne uczestnictwo w grach i zabawach, miłe rozmowy w sprzyjających warunkach pogodowych z pewnością przyczyniły się do budowania dobrych relacji w społeczności szkolnej.
„Tydzień dbania o relacje” dobiegł końca, jednak z pewnością zaowocuje on zacieśnieniem więzi pomiędzy nauczycielami a uczniami.