II tura pobytu w HiszpaniiW dniu 22.05.2021 r. zakończyła się druga tura pobytu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu w słonecznej Hiszpanii, gdzie przybywali oni wraz ze swoimi opiekunami w dniach 24.04.2021 r. - 22.05.2021 r., w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich - III MOBILNOŚĆ „W drodze po lepszy zawód - drugi Przystanek Sewilla” zawartego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Zdjęcia w GALERII.

 

 

Opiekunami drugiej tury projektu (realizowanej w dniach: 08.05 -22.05.2021), byli: mgr inż. Tomasz Morawiec i mgr inż. Krzysztof Dąbrowski.

Podczas drugiej tury uczniowie odbywali praktyki zawodowe i zwiedzili m. in. stadion FC Sevilla, Muzeum Sztuk Pięknych utworzone w budynku XVII-wiecznego klasztoru, plac Hiszpański (Sewilla); starożytne miasto Italika z ruinami amfiteatru i mozaikami; zabytki i interesującą architekturę Cordoby - najcieplejszego miasta Europy.

Na całość niezwykle udanego pobytu w Hiszpanii podczas II tury wyjazdu składały się także takie czynniki, jak: zakup upominków, degustacja lokalnych pyszności, rozgrywki piłkarskie, piękna pogoda i wspaniała atmosfera.

Uczestnicy projektu, po jego zakończeniu, zdobyli nowe oraz podnieśli dotychczasowe umiejętności i kompetencje, wśród których można wymienić m. in.: umiejętność tworzenia profesjonalnych relacji zawodowych z pracownikami, ze społecznością lokalną, itp.; umiejętność prezentowania profesjonalnego podejścia i nastawienia do pracy; umiejętności komunikacyjne w j. angielskim; umiejętności komunikacyjne w j. hiszpańskim; umiejętność okazywania pewności siebie i prezentowania siebie jako profesjonalisty w zawodzie; umiejętność pracy w grupie oraz okazywania własnej inicjatywy; konkretne umiejętności zawodowe.

Pobyt w przepięknej Hiszpanii minął zdecydowanie za szybko, jednak była to przygoda życia, która zostanie we wspomnieniach uczestników na zawsze.

Uczestnicy projektu otrzymali pakiet stosownej dokumentacji, który z pewnością ułatwi im start w przyszłej karierze zawodowej: certyfikat potwierdzający odbycie stażu w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój; certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego; dokument Europass mobilność; indywidualną Kartę Oceny Efektów Kształcenia z punktacją w systemie ECVET.

Koordynatorem projektu jest v-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Edyta Dołęga.