Hiszpania 2021Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu realizuje w dniach 24.04.2021 r. - 22.05.2021 r. projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich - III MOBILNOŚĆ „W drodze po lepszy zawód - drugi Przystanek Sewilla” zawarty w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczniów oraz zwiększenie ich szans na wykonywanie pracy zawodowej i aktywne funkcjonowanie na zmieniającym się rynku pracy w kraju i za granicą po ukończeniu szkoły.
Kilka zdjęć w naszej GALERII.

 

W projekcie uczestniczy 20 uczniów klas trzecich ZS Nr 1 w Olkuszu, prezentujących zawody: Technik architektury krajobrazu (1 osoba), Technik elektryk (3 osoby), Technik logistyk (7 osób), Technik mechanik (2 osoby), Technik mechatronik (6 osób), Technik pojazdów samochodowych (1 osoba).
Opiekunami pierwszej tury projektu (realizowanej w dniach: 24.04 -08.05.2021), byli: Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka oraz v-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pan Dariusz Skałbania.
Uczniowie odbywali praktyki zawodowe, uczestniczyli w lekcjach języka hiszpańskiego oraz „zaliczyli” mnóstwo atrakcji, jak m. in.: wycieczka do Malagi (punkt widokowy, zwiedzanie miasta, plażowanie), pobyt w Sevilli (m. in. przepiękne parki ), wycieczka do Kadyksu (plażowanie nad oceanem, zwiedzanie zabytków), stadion FC Sewilla.
Zdobyte nowe umiejętności zawodowe i językowe, zawarcie nowych znajomości, gry terenowe, relaks, świętowanie urodzin uczestników wyjazdu, fascynujące niespodzianki, prezenty, klimat kawiarenek, zakup pamiątek, pyszne lokalne smakołyki, wspaniała atmosfera i piękna pogoda to niezapomniane wrażenia podczas pierwszej tury pobytu w Hiszpanii.
Koordynatorem projektu jest V-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Edyta Dołęga.