fotograf rekrutacja

Niebanalny pomysł i ciekawe ujęcie. Talent i wyobraźnia. Czy to wystarczy, by związać swoją karierę z zawodem fotografa? Fotografia to jedna z popularnych i bardzo atrakcyjnych pasji. „Fotograf to osoba, która maluje światłem. Podobnie jak malarz. Dlatego uważam, że robienie zdjęć, z pozoru prosta i prymitywna czynność, jest tak piękna i nieograniczona.” Tak o swojej pasji mówi Jakub, tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Krystian, uczeń pierwszej klasy Mechanika, dodaje: „Fotografia, jest dla mnie próbą uchwycenia przemijających chwil. Robienie zdjęć jest moim oknem na świat. Jest tyle miejsc, które pragnie się zatrzymać i spoglądać na nie niezliczoną ilość razy”. Zobacz: PLAKAT.

Od kliknięcia do zdjęcia.
Oko. Błysk. Myśl. To jest to. Ustawiam aparat. Kilka szybkich ruchów i mam już serię ujęć. Ale to jeszcze niegotowe zdjęcie. Drugi etap pracy to obróbka cyfrowa. Im bardziej profesjonalny program, tym więcej dostępnych narzędzi. Im więcej dostępnych możliwości, tym więcej będziemy musieli zapłacić.
Od pasji do zawodu.
Nieraz z pasją wiążemy się na dłużej i staje się dla nas pracą zawodową. Tak zaczynało wielu, którzy dziś prowadzą własną działalność, świadcząc usługi fotograficzne. Wesela, komunie to nie wszystko. Coraz popularniejsze stają się sesje rodzinne – w plenerze, studiu czy własnym domu. Po co zatem wykształcenie w tym kierunku?
Dokument potwierdzający kwalifikacje w zawodzie to jedno. Równie ważne jest to, co go poprzedziło. A jest to pięć lat darmowej praktyki pod okiem fachowców i – co dla niektórych szczególnie ważne – praca na profesjonalnym sprzęcie: aparaty fotograficzne, obiektywy i licencjonowane programy graficzne. Światłomierze, tła, lampy, parasolki, namiot bezcieniowy oraz wiele innych akcesoriów jest do dyspozycji uczniów, którzy w tym roku wybiorą kierunek technik fotografii i multimediów w Zespole Szkół nr 1.
W przestrzeni usług fotograficznych panuje już duża konkurencja, a zdobycie wykształcenia w tym zawodzie daje większe możliwości zatrudnienia. Specjalizacja ta otwiera przed młodym człowiekiem rynek szeroko pojętych usług cyfrowych. Absolwent uzyskuje dwie kwalifikacje:
AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu.
AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych.
Oznacza to, że uczeń zostaje przygotowany nie tylko do przeprowadzenia sesji zdjęciowej w plenerze czy studiu, ale także nauczy się tworzyć różnorodne prezentacje graficzne i projekty multimedialne. Szukając zatrudnienia nie musi ograniczać się do studiów fotograficznych czy otwierania własnej działalności. Osoby z tym wykształceniem są mile widziane w agencjach reklamowych, wydawnictwach, archiwach czy laboratoriach kryminalistycznych policji!
Jeśli zdjęcia to twój żywioł i chcesz w życiu robić to, co kochasz – zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1. Zostań technikiem fotografii i multimediów!