- Szczegóły
- Marek
- Odsłony: 1225
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu
Projekt „Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu”
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027
Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.13 Lokalne inicjatywy edukacyjne, typ projektu: B. Tworzenie i rozwój Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE)
Okres realizacji: 03.03.2025 r. - 30.06.2027 r.
Wartość projektu: 299 731,25 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 254 576,12 zł
Celem projektu jest aktywizacja edukacyjna osób dorosłych na rzecz rozwoju umiejętności przydatnych do poruszania się na rynku pracy oraz rozwoju osobistego.
Grupą docelową są osoby nieaktywne zawodowo ze względów osobistych lub ze względu na wiek, w tym osoby z niepełnosprawnościami, oraz osoby pozostające w długotrwałym bezrobociu zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP), których celem jest podnoszenie swoich kompetencji i samodoskonalenie w celu nabycia umiejętności przydatnych na rynku pracy, bądź też których celem jest rozwój osobisty, zamieszkałe na terenie Powiatu olkuskiego.
Głównym zadaniem projektu jest stworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, który umożliwi osobom nieaktywnym zawodowo rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji. W ramach projektu oferowane będą różnorodne kursy i warsztaty, takie jak obsługa komputera i Internetu, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w Internecie, kurs asertywności, zajęcia Nordic Walking, warsztaty fotograficzne, kursy makijażu i stylizacji brwi oraz szkolenia z zakresu opieki medycznej. Projekt ma na celu aktywizację edukacyjną i społeczną uczestników, pomagając im w zdobyciu umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz w codziennym życiu.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
REKRUTACJA:
PODSTAWA FUNKCJONOWANIA:
- Umowa o dofinansowanie Projektu Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027
- Uchwała Rady Powiatu Olkuskiego w sprawie powołania Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Powiecie Olkuskim
- Regulamin funkcjonowania lokalnego ośrodka wiedzy i edukacji
AKTUALNOŚCI:
- Spotkanie z przedstawicielami Rodziców i podpisanie porozumienia o współpracy
- Kolejne kroki w rozwoju Lowe
- Szczegóły
- Marek
- Odsłony: 15571
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO I KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego SZKOŁA POLICEALNA NR 1
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1 W OLKUSZU
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego TECHNIKUM NR 1
- Szczegóły
- Marek
- Odsłony: 81816
- Szczegóły
- Marek
- Odsłony: 58817
„Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Olkuskim, edycja I”
nr RPMP.10.01.04-12-0096/18
https://www.e-chmura.malopolska.pl/
„Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Olkuskim, edycja IV”
Nr projektu: RPMP.10.01.04-12-0006/21
Okres realizacji: 1.09.2021-31.07.2022 r.
Wartość: 218.298 zł (w tym: 185,553.30 zł współfinansowanie UE)
Projekt zakłada udział młodzieży w zajęciach w formule on-line prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych wyłonionych w ramach projektu RPO WM poddziałanie 2.1.3 pn. "Małopolska Chmura Edukacyjna". Zajęcia odbywać się będą w pracowniach wyposażonych w sprzęt umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia na koła naukowe, na których pracować będą m.in. metodą eksperymentu. Możliwy będzie również udział w zajęciach stacjonarnych na uczelni. Dzięki wykorzystaniu technologii TIK w edukacji możliwe będzie realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych, dotarcie z nimi do większej ilości uczniów oraz stworzenie podstaw do stałej współpracy szkół ponadgimnazjalnych z uczelniami wyższymi. Obszary te zostały wybrane spośród dostępnych na podstawie przeprowadzonej w szkole diagnozy. Zajęcia będą prowadzone według scenariuszy zajęć wypracowanych w ramach projektu koordynacyjnego. W projekcie wezmą udział: ZS nr 1 w Olkuszu, ZS nr 3 w Olkuszu, I LO w Olkuszu, IV LO w Olkuszu, ZS w Wolbromiu, ZS nr 4 w Olkuszu.
- Szczegóły
- Marek
- Odsłony: 26081
Deklaracja dostępności Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu
Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.
- Data publikacji strony internetowej: 2015-08-28
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025.02.14
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niewłaściwa struktura nagłówków.
- Multimedia nie posiadają napisów dla osób głuchych oraz audiodeskrypcji.
- Treści nietekstowe nie posiadają opisów alternatywnych.
- W niektórych przypadkach niski kontrast tekstu do tła.
- Treści artykułów niedostępne cyfrowo.
- Utrudniona nawigacja ze względu na niewłaściwe określone cele linków.
Wyłączenia
- Alternatywa dla multimediów zmiennych w czasie opublikowanych przed 23 września 2020 r.
- Informacje zamieszczone w formie artykułów lub załączników opublikowane przed dniem wejścia w życie wyżej wskazanej ustawy
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-20
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024.03.27
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
-
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Weronika Kucharek
-
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-
Telefon: +48 32 643 04 50
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępn.ości cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizyczne Starostwa powiatowego w Olkuszu
Adres: ul. A. Mickiewicza 2, 32-300 Olkusz
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 32 643 10 38
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica przy ul. Górniczej 12
Budynek główny i budynek socjalny to budynek wielokondygnacyjny, posiada wejście główne - wejście schodami oraz wejście zlokalizowane w południowej części budynku - wejście schodami, wejścia nie posiada podjazdu dla wózków, nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie jest wyposażony w dźwig osobowy umożliwiający dostęp na pierwsze i drugie piętro budynku. Pomieszczenia i toalety nie są dostępne dla osób na wózkach. Korytarze i hole nie umożliwiają komunikacji i swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością ruchową są obsługiwane na parterze budynku. Potrzebę taką należy zgłosić w sekretariacie szkoły / na dyżurce głównej. Dostępność zapewniona jest poprzez wsparcie pracownika szkoły.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, jest możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek CKUiKZ to budynek parterowy posiada wejście główne - wejście schodami oraz wejście zlokalizowane w północnej części budynku. Budynek posiada podjazd przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Korytarze i hole umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Budynek posiada własny parking z wydzielonymi 2 miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych, znajdujący się koło wejścia głównego do budynku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, jest możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Sali gimnastycznej wraz z łącznikiem to budynek piętrowy posiada wejście główne - wejście z poziomu chodnika oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością znajdujący się obok wejścia głównego do budynku - zlokalizowane w południowej części budynku. Budynek nie posiada dźwigu osobowego umożliwiającego dostęp do pierszego piętra. Osoby z niepełnosprawnością ruchową są obsługiwane na poziomie zero. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Łącznik - poziom zero - umożliwia komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, jest możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica przy ul. Górniczej 14
Budynek Nr 2C to budynek wielokondygnacyjny, posiada wejście główne - wejście schodami oraz wejście zlokalizowane w zachodniej części budynku - wejście schodami, nie posiada podjazdu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie jest wyposażony w dźwig osobowy umożliwiający dostęp na pierwsze piętro budynku. Pomieszczenia i toalety nie są dostępne dla osób na wózkach. Korytarze i hole nie umożliwiają komunikacji i swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością ruchową są obsługiwane na parterze budynku. Potrzebę taką należy zgłosić w sekretariacie szkoły/ na dyżurce głównej.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, jest możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica przy ul. Legionów Polskich 1
Budynek CKZ to budynek parterowy posiada wejście główne - wejście schodami oraz wejście zlokalizowane w wschodniej części budynku z poziomu chodnika. Budynek nie posiada podjazdu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Korytarze i hole umożliwiają komunikację i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na parkingu nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, jest możliwość korzystania z pętli indukcyjnej, nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Wszystkie budynki:
Na każdych drzwiach nad szyldem klamki znajduje się kod QR umożlwiający przejście na stronę szkoły do informacji opisujących co znajduje się w danym pomieszczeniu.