Dzień chłopakaW dniu 29.09.2023 r. z inicjatywy Komisji Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Dzień Chłopaka w stylu mundurowym. Motywem przewodnim wydarzenia był styl mundurowy i kolory moro. Reprezentanci klas musieli wykazać się wiedzą, sprawnością oraz umiejętnościami strzeleckimi. Pierwszym elementem otwierającym Dzień Chłopaka w stylu mundurowym był pokaz musztry w wykonaniu klasy mundurowej. Zgromadzeni kandydaci rozpoczęli rywalizację od sprawdzenia wiedzy teoretycznej o służbach mundurowych. Każdy uczestnik otrzymał kod QR, pod którym ukryty był Quiz Wiedzy o Wojsku Polskim.

Najlepszym uczestnikiem w tej kategorii, który otrzymał tytuł Omnibusa Wiedzy o Służbach Mundurowych okazał się być Nikodem Hrabia.
Kolejnym etapem były zadania sprawnościowe podczas których uczestnicy mieli okazję wykazać się umiejętności sportowymi i zadaniami wymagającymi koordynacji ruchowej. Najlepszy wynik w tej kategorii uzyskał Krzysztof Kuliński, który otrzymał tym samym tytuł Najlepszego Sportsmana. Ostatnia konkurencja odbywała się na Wirtualnej Strzelnicy, w Zespole Szkół Nr 1.
Uczestnicy biorący udział w Dniu Chłopaka w stylu mundurowym musieli wykazać się kompetencjami strzelniczymi, celnością i spostrzegawczością. Najlepszym uczestnikiem w tej kategorii okazał się Patryk Ziarnik, który otrzymał tytuł Najlepszego Strzelca. Nagrodzeni uczniowie - Trzech Wspaniałych - odebrali z rąk Pani Dyrektor Aldony Nowickiej Certyfikat Niepytania, Dyplom na Zwycięzcy oraz bon na zakupy w Media Expert. Nauczycielem organizującym i koordynującym wydarzenie była mgr Agnieszka Kopeć - Bogucka.

Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!