Książka w pigułce

Klasa 3 Ep z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu posiada wspaniałą umiejętność przedstawiania dzieła literackiego „w pigułce”. Uczniowie klasy 3 Ep - wych. mgr Magdalena Kosno, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum ZS Nr 1 w Olkuszu Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „Książka w pigułce”, w którym starali się przybliżyć treść dzieła Sofoklesa „Król Edyp”, tworząc komiks tej książki.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Wybrali z utworu najważniejsze jej sceny. Kluczowe dla tych scen dialogi „włożyli” w usta postaci uwidocznionych w komiksie.
W ten sposób rozwinęli swoją wyobraźnię i umiejętność streszczania tekstu oraz udoskonalili własne zdolności plastyczne.

Książka w pigułce 1  Książka w pigułce 2
 Książka w pigułce 3  Książka w pigułce 4