Niemiecki maraton językowy

W dniu 23.04.2021 r. młodzież naszej szkoły brała udział w Nocnym Maratonie Językowym zorganizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego. Hasło przewodnie „Uczymy się bawiąc i bawimy ucząc” towarzyszyło nocnym zmaganiom z językiem obcym. Maraton cieszył się dużym zainteresowaniem, brało w nim udział 58 uczniów.

Młodzież oglądała dwa filmy w oryginalnej wersji językowej : „ Ostwind” i „Lola rennt” a także pisała recenzję wybranego filmu. Uczniowie mogli uczestniczyć w akcji w Goethe Institut: „Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki z Goethe Institut” poprzez udział w grach i zabawach językowych oraz brali udział w wystawie wirtualnej : „Musisz zostać Caligarim”.
Podczas Maratonu uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach.
Pierwszy z nich to Konkurs na recenzję filmu.
Wyniki konkursu :
I miejsce: Małgorzata Sosnowska
II miejsce: Oliwier Kasprzyk
III miejsce: Piotr Ficek, Mateusz Ficek
Drugi z nich to Quiz o samochodach niemieckich.
Maksymalną liczbę punktów uzyskali następujący uczniowie:
Dawid Leśniak
Grzegorz Straszak
Michał Baczyński
Adam Klichowski
Mateusz Ficek
Piotr Ficek
Jakub Baszeń
Kacper Zmysło
Krystian Krawiec
Krzysztof Baranek
Kacper Tylec
Piotr Gamrot
Łukasz Widuliński
Jakub Zydroń
Michał Gut
Marek Wylaź
Jakub Habrzyk
Miłosz Mosur
Maciej Filiczak
Jakub Ćwik
Kacper Skorus
Stanisław Kocjan
Dawid Różycki
Oliwer Kasprzyk
Gratulujemy uzyskanych wyników oraz dziękujemy za udział w Maratonie.