szlachetna paczka 2020

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu zawsze pomaga potrzebującym. W grudniu 2020 r. Klub Wolontariatu z popularnego „Mechanika”, pod kierunkiem Pań: Bogusławy Sypień i Sylwii Zawady, z pasją i zaangażowaniem włączył się w dzieło „Szlachetna Paczka”. Odzew od społeczności Szkoły był ogromny. Przygotowano aż 20 paczek dla wybranej rodziny. Rodzina wskazała trzy najważniejsze potrzeby, a to: żywność trwałą, materac do łóżka, nowe meble kuchenne, a ponad to rzeczy mniej ważne, ale również potrzebne, jak chemia domowa, odzież, książki, prezenty pod choinkę. Wszystkie rzeczy udało się zebrać, zakupić i spakować.

W „Weekend Cudów” – w sobotę 11 grudnia, w zapakowanym pod sufit busem, wolontariusze Szkoły zawieźli paczki do magazynu w Kozłowie - punktu zbiorczego „Szlachetnej Paczki”, z którego wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli rodzinie rzeczy, które były jej potrzebne. Szkolny Klub Wolontariatu najserdeczniej dziękuje wszystkim Darczyńcom, bo właśnie dzięki Nim i Ich dobrym sercom, w wybranej rodzinie pojawił się uśmiech. Bezcenne jest także poświęcenie czasu na zakupy towarów, ich sortowanie, pakowanie, oraz oklejanie i opisanie paczek.
Szkolny Klub Wolontariatu szczególnie dziękuje:
- Aleksandrze Chyc z kl. 4a – za pomysł wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce,
- Szymonowi Bujakiewiczowi z 4e,
- Jakubowi Cebo z 3f,
- Kamilowi Frydrychowi z 2e,
- klasie 2Ep i wychowawcy – za zbiórkę pieniędzy na klocki lego i inne zabawki pod choinkę,
- klasie 2e i wychowawcy – za zakupy spożywcze,
- klasie 3d – za zakupy, pakowanie, kwestowanie z puszką,
- klasie 1Dp z wychowawcą,
- klasie 3e z wychowawcą,
- wolontariuszom, którzy przyszli w piątek wieczorem, w swoim wolnym czasie, aby pakować rzeczy,
- wszystkim zaangażowanym nauczycielom, wychowawcom, pracownikom Szkoły i ich rodzinom.
Na „Mechanik” zawsze można liczyć.