dzien jez obc

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu organizowany jest od pięciu lat, w sposób niestereotypowy, Dzień Języków Obcych. Nie inaczej było w dniu 31 maja 2019. Celem imprezy jest popularyzacja nauki języków obcych. W Szkole młodzież uczy się języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego a w kontekście realizacji projektu Erasmus+ - uczniowie zaprzyjaźnili się także z językiem hiszpańskim.

Zdjęcia w GALERII.

Od godziny 8.00 do 10.00 uczniowie wzięli udział w między klasowych konkursach, jak:

- Konkurs na najładniejszy plakat „Z czym kojarzy nam się Anglia, Niemcy, Francja i Rosja” – technika dowolna;

- Konkurs na film „Krótka scenka tematyczna” – nagrania na CD;

- Konkurs na film „Łamańce Językowe”;

- Konkurs – kody QR.

Wyniki zostaną przedstawione na szkolnym fb do 10 czerwca a najlepsze klasy zostaną nagrodę.

O godzinie 10:00 klasy wraz z opiekunami konkursów obejrzeli sztukę „Parents” w języku angielskim wystawioną na dużej sali gimnastycznej przez Wild West Theatre. Warto zauważyć, że to już kolejny spektakl teatralny w języku angielskim wystawiony w ZS Nr 1, co staje się już tradycją Szkoły.

O godzinie 11:30 na plenerowej scenie odbyły się dwa konkursy:

- Konkurs na najlepszy występ/playback zespołu muzycznego lub piosenkarza/piosenkarki;

- Konkurs na najlepsze przebranie za znaną postać z krajów obcojęzycznych.

Był to pokaz talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich,  jakich nie powstydziłby się niejeden profesjonalista. Na estradzie brylowały osoby przebrane za sławne postacie, takie jak m. in. : brytyjska para książęca Sussex Meghan i Harry oraz ich synek Archie, Charlie Chaplin, Albert Einstein, Claudia Schiffer, Philipp Lahm, Victoria i David Beckham, Jaś Fasola, Leon Zawodowiec, Zorro, Robin Hood.

Jury konkursów w składzie: Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, v-ce dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut, kierownik praktycznej nauki zawodu Pani Elżbieta Kania, była wieloletnia nauczycielka Szkoły Pani Zdzisława Sztafińska oraz przewodnicząca SU Natalia Koruba, ogłosiło wyniki konkursów:

I miejsce – Rafał Karolewski z 1 b,

II miejsce Angelika Łańko z 2 d,

III miejsce Kamil Jurczyk z 2 c,  Michał Zub z 3 e, Filip Adamek z 1 f.

Można było także odwiedzić stoiska kulturowo-degustacyjne, na których można było skosztować potraw kuchni angielskiej i amerykańskiej, francuskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

Biesiadowano przy kiełbasce z grilla oraz daniach typowych dla różnych zakątków Europy.

Na zakończenie miał miejsce mecz piłki siatkowej - Nauczyciele kontra Uczniowie, który zakończył się wynikiem 5:1 dla uczniów.

Organizatorem imprezy była Komisja Języków Obcych, w skład której wchodzą Panie: v-ce Dyr. Aneta Gut, Grażyna Curyło, Marta Janczak, Anna Majcherek, Wioleta Noworyta, Aneta Todor, Anna Pilch-Perlak, Beata Wesołowska, Sylwia Zawada oraz Pan Grzegorz Gumółka.