logistyk 2019

5 kwietnia 2019 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Organizatorem olimpiady jest: Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna ma na celu popularyzowanie wiedzy
o sektorze transportu, spedycji i logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie wydziału zaangażowani w przygotowanie olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży nad której funkcjonowaniem prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze. To już trzecia edycja, pierwsza zakończyła się sukcesem, uczestniczyło w niej ponad 1 600 uczniów ze wszystkich województw, w drugiej 2100 uczniów, a w tegorocznej edycji 4500 uczniów z całej Polski.

Zdjęcia w GALERII.

Daniel Siwek uczeń klasy II d reprezentował Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, zdobywając tytuł finalisty w zawodach centralnych III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Naszego ucznia, Daniela Siwka
w przygotowaniach wspierała nauczycielka przedmiotów logistycznych Pani Dagmara Chorzępa.
Pierwszego dnia pobytu, 4 kwietnia 2019, organizatorzy zaprosili uczestników olimpiady i ich opiekunów na spotkanie studyjne do Portu Gdańskiego oraz do DCT Gdańsk - Deepwater Container Terminal, a następnie na zwiedzanie Starówki Gdańskiej. Drugi dzień to już finał olimpiady, do którego przystąpiło 75 najlepszych, spośród 4500 uczniów, a wśród nich uczeń klasy II d – Daniel Siwek. Gratulujemy Finaliście i życzymy dalszych sukcesów.