32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Okiem drona

Mechanik okiem drona

ZS Nr 1 Olkusz

Oferta edukacyjna 2020/2021

Aldona Nowicka odpowiada

„Mechanik” w #hot16challenge2

O nas

Czy wiesz, gdzie spedzisz kolejne lata nauki?

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu czeka na Ciebie! Dlaczego szkoła z zawodem? Zdobycie zawodu po 3-4 latach nauki (oszczędność czasu i pieniędzy). Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Łatwiejsze zdobycie pracy (poszukiwane zawody, odbyta praktyka zawodowa).

Oferta edukacyjna

DOŁĄCZ DO NAS

Łatwy dojazd, możliwość zakwaterowania w bursie międzyszkolnej, dobre wyposażenie szkół, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, stosunkowo niskie koszty kształcenia ponoszone przez rodziców.

Film promocyjny

Nasi przedstawiciele

Jakub Jurczyk

Przewodniczący Samorządu Szkolnego

Wiktor Jurczyk

Z-ca Przewodniczącego Samorządu Szkolnego

Jakub Zydroń

Z-ca Przewodniczącego Samorządu Szkolnego

Kamil Drożyński

Rzecznik praw ucznia rzecznikprawucznia@outlook.com

Marek

Szanowni Państwo w związku z Komunikatem Prezesa Rady Ministrów z dnia 15.10.2020 r. dotyczącego zasad odbywania kształcenia z dniem 17.10.2020 r. w strefie czerwonej, w której znalazł się powiat olkuski z dniem 19.10.2020 r. będzie obowiązywał nowy plan zajęć w którym zajęcia praktyczne będą prowadzone stacjonarnie w szkole, a przedmioty teoretyczne będą realizowane zdalnie.

Marek

Semiotyka

Na podstawie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 w Olkuszu a Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, oraz w zakresie działań szkolnego Centrum Kultury i Tradycji, w dniu 15 października 2020 r., odbyły się warsztaty online (webinarium na Platformie ClickMeeting, https://bibliotekaolkusz.clickmeeting.com/dzielo-malarskie-warsztaty-mechanik), pt. Semiotyka tekstów kultury.

Czytaj więcej: Warsztaty online Semiotyka tekstów kultury
Marek

edukacja 2020

W dniu 14 października 2020 r., o godz. 10.00, w ścisłym reżimie sanitarnym, odbyła Msza Św. w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, w intencji zmarłych i żywych pracowników, absolwentów i uczniów Szkoły, odprawiona przez Proboszcza tejże parafii, ks. prałata Mieczysława Miarkę, który wygłosił jubileuszową homilię.

Zdjęcia w GALERII.

Czytaj więcej: Msza Św. z okazji Jubileuszu 120-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu
Marek

praktyki zagraniczne

Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu realizując cele kształcąco wychowawcze sięga po różnorodne metody i środki pozwalające nie tylko osiągać znakomite rezultaty na egzaminach maturalnych i zawodowych, ale także dają gwarancję na wszechstronny rozwój przygotowujący absolwentów do wkraczania w dorosłe życie. Zagraniczne praktyki to wspaniały program, dający szanse dostępu do ,,wielkiego świata" zarówno tego kulturowego jak i w wymiarze rynku pracy.

Zdjęcia w GALERII.

Czytaj więcej: Przygoda "Mechanika" z zagranicznymi praktykami
Marek

chmielarz

Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, w ramach umowy o współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, oraz w zakresie szkolnego cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi, uprzejmie informuje, że w dniu 16.10.2020 r. o godz. 18:00, odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Wojciechem Chmielarzem.
Rejestracja na spotkanie jest tutaj:
https://bibliotekaolkusz.clickmeeting.com/spotkanie-autorskie-z-wojciechem-chmielarzem/register

 

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem
Marek

krew 2020 1

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu akcja krwiodawstwa odbywa się dwa razy w roku.
Oto krótka historia donacji w „Mechaniku”. Pierwsza zbiórka krwi w „Mechaniku” odbyła się 13.02.2013. Kolejne miały miejsce w dniach: 23.05.2013; 18.10.2013; 07.01.2014; 16.05.2014; 28.11.2014; 02.03.2015; 12.10.2015; 21.02.2016; 03.11.2016; 07.11.2017; 15.03.2018; 29.11.2018; 12.03.2019; 29.10.2019.
W dniu 8 października 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu zorganizowano kolejną już, 16 zbiórkę krwi, przeprowadzoną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Czytaj więcej: Krew od „Mechanika”
Marek

kalicinskapost

Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, w ramach umowy o współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, oraz w zakresie szkolnego cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi, uprzejmie informuje, że w dniu 08.10.2020 r. o godz. 18:00, w specjalnie przygotowanym pokoju webinarowym w PiMBP, jak również na fanpage PiMBP na fb, odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Panią Małgorzatą Kalicińską – autorką książek obyczajowych, w tym bestsellerowej serii „Rozlewisko” („Powroty nad rozlewiskiem”, „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Miłość nad rozlewiskiem”).

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie online z Małgorzatą Kalicińską
Marek

biblijny 1

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", którego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej oraz umocnienie wartości chrześcijańskich. Zakres obejmował treść ks. Liczb oraz 1 Listu św. Pawła do Koryntian wraz z przypisami i słownikiem. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego online to: Paweł Chwast kl 2e, Jakub Czerniak kl 2e oraz Jakub Petlic kl 2 Fp, który uzyskał najwyższy wynik. 2 października w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu odbył się ustny etap konkursu, w którym Jakub Petlic otrzymał 3 miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego online. Życzymy mu przejścia do finału, który odbędzie się w Niepokalanowie. Szczegóły konkursu na stronie http://okwb.pl/konkurs/.

Marek

szpilki

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu włącza się w akcje prozdrowotne. W piątek 25 września 2020 r. „Mechanik” wziął udział w ogólnopolskiej akcji #DzienSzpilek na rzecz dzieci chorych na raka, której organizatorem była Moliera2. Dziewczyny z „Mechanika” „wskoczyły” w wysokie obcasy, zrobiły zdjęcia, opublikowały je jako post na Instagramie/Facebooku i otamowały je #DzienSzpilek po to, aby pomóc dzieciom chorym na raka. Za jedna taka fotkę Moliera2 i partnerzy zabawy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. W ten sposób uczennice z popularnego „Mechana” przyczyniły się do zebrania środków na zakup kosztownych, nierefundowanych leków, sfinansowanie terapii i rehabilitacji oraz zakup nowoczesnego sprzętu do Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Wspaniale jest pomagać!

Zdjęcia w GALERII.

Marek

Terapeuta zajeciowy

Do 18.09.2020 r. trwa rekrutacja na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia rozwijające oraz zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego realizowane w ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców – rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim II”.

Regulamin rekrutacji

Załącznik nr 2

Partnerzy szkoły

certusel logicessysinterkonektkrakserviskt2000lodo drewmalboxmontersiOWENTplast metpzutaktUEpolnoxAmbi Tech

120

Lat

1234

Projektów

121

Pucharów

43679

Absolwentów

Nowoczesne elastyczne kształcenie zawodowe. Możesz zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe..

CKU i KZ

Jak działają roboty? Czym jest modelowanie 3D? Jak wykonać instalację monitoringu?

Akademia Młodego Technika Button

Centrum Kultury i Tradycji ZS Nr 1 w Olkuszu

Więcej ...

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Erasmus DE; ?>

Wychowanie fizyczne przygotowuje do całożyciowej troski o swoje ciało poprzez aktywność fizyczną, dbałość o swoją sprawność fizyczną i zdrowie. Podczas lekcji wychowania fizycznego uczeń winien pogłębiać wiedzę, nabywać umiejętności i rozwijać pożądane postawy (prosomatyczne, prozdrowotne i prospołeczne).

WF

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Więcej ...