darowizna E

W ramach kontynuacji współpracy, podjętej przez ZS Nr 1 w 2019 r. z polskim producentem systemów i centrali wentylacyjnych – firmą FRAPOL z Krakowa w dniu 2 lipca 2020 r. nastąpiło przekazanie centrali wentylacyjnej OnyX Sky 250 na cele dydaktyczne kształcenia w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji. Z ramienia firmy wszelkich formalności dopełnił Pan Marcin Bogacz, któremu serdecznie dziękujemy za ofiarowane środki i materiały dydaktyczne.
Podczas zrealizowanej w trakcie roku szkolnego wycieczki zawodowej do firmy FRAPOL młodzież wzięła udział w szkoleniu dotyczącym projektowania i budowy urządzeń wentylacyjnych oraz zwiedziła hale produkcyjne małych centrali wentylacyjnych. Teraz, dzięki przekazanemu nam sprzętowi, uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego montowania, demontowania i uruchamiania takiego urządzenia w ramach zajęć prowadzonych w szkolnej pracowni chłodnictwa i klimatyzacji.