32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 45

dzien o suszy

17.06.2020 r. uczniowie ZS Nr1 w Olkuszu wzięli udział w wydarzeniu on-line „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”.
Warsztaty o suszy i retencji były kontynuacją projektu „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, a ich temat nawiązywał do Światowego Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą, który obchodzony jest corocznie 17 czerwca.

 

 

Uczniowie ZS Nr1 wzięli udział w wykładzie Pana Profesora Szymona Malinowskiego, który opowiadał o tym, jak działa klimat, jakie są przyczyny jego zmian i jak wpływają one na chmury, opady i suszę w naszym kraju a także jak zapobiegać skutkom suszy i co musimy zrobić, żeby ograniczyć zmiany klimatu.
Druga część wydarzenia była prowadzona przez Pana Michała Kurtykę, Ministra Klimatu. Była to dyskusja z ekspertami pt. Susza w Polsce – jakie działania powinniśmy podjąć?
W debacie wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie a także Pan Marek Kamiński – polarnik i podróżnik ekstremalny. Eksperci odpowiadali m.in. na pytania z zakresu suszy i ochrony zasobów wodnych.
Podczas trwania całego wydarzenia został przeprowadzony quiz online z nagrodami. Dla uczestników, którzy w najkrótszym czasie odpowiedzieli na minimum 70% pytań prawidłowo były przewidziane nagrody.
Uczennica klasy IaTAK otrzymała nagrodę za prawidłowe rozwiązanie Quizu.