przylbice

Podczas epidemii koronawirusa, Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu jak zwykle staje na wysokości zadania. Wykonuje przyłbice dla medyka. Dzielnie stawia czoło wyzwaniom i świetnie zdaje egzamin z altruizmu i zaradności. W tym celu Szkoła wykorzystuje swój twórczy potencjał: wspaniałych ludzi i sprzęt dydaktyczny.
Przedsięwzięcie jest koordynowane przez Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu, Panią Aldonę Nowicką we współpracy z Kierownikiem Kształcenia Praktycznego w ZS Nr 1 w Olkuszu, Panią Elżbietą Kanią.

Przyłbice są wykonywane w domu przez uczniów Technikum Mechatronicznego, na wypożyczonych im przez Szkołę drukarkach 3D oraz na ploterze, jak również na własnym sprzęcie.
Szkolny sprzęt został przekazany uczniom na czas epidemii do ich domów.
Materiały do produkcji zostały zakupione z funduszy obchodów 120-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu oraz zasponsorowane przez firmę Michał Paweł Minor, Elastolab Sp. z o.o,. ul. Leśna 46, 32-332 Bukowno.
Przyłbice zostaną rozdysponowane do następujących instytucji:
- Nowego Szpitala w Olkuszu;
- Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu ul. Jana Kantego 4;
- Starostwa Powiatowego w Olkuszu;
- Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.
Produkcja przyłbic trwa cały czas. Pierwszy efekt działania produkcji był rozdysponowany przed Świętami Wielkanocnymi, a zaraz po Świętach nastąpi kontynuacja dostarczania przyłbic do instytucji.
Na „Mechanika” można liczyć w każdych okolicznościach. Szkoła pomaga w przeszłości, teraz i w przyszłości.
Serdeczne podziękowania dla uczniów:
Adama Marszalika, Mateusza Chwasta, Jakuba Kuliga, Wiktora Żurka, Kamila Maja i Oskara Galickiego z 3 e, Bartosza Jurgi z 1 e oraz Konrada Flachta z 4 e.
ZS Nr 1 w Olkuszu

przylbice 1   przylbice 2