32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 125

Dzien Kobiet 2020Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w roku szkolnym 2019/20 obchodzi 120-lecie swojego istnienia. W kontekście Jubileuszu, w Szkole odbywają się okolicznościowe uroczystości. W dniu 7 marca 2020 r., został zorganizowany Dzień Kobiet dla Absolwentek i byłych Pracownic sławetnego „Mechanika”. „Jestem bardzo wzruszona, że Panie związane z „Mechanikiem” mogą wspólnie biesiadować w Jubileuszowym roku obchodów 120 lat istnienia Szkoły. Do tej pory Szkołę ukończyło około 16 tysięcy absolwentów i pracowało tu około 869 osób.

Zdjęcia w naszej GALERII.

 

 

Panie kiedyś wybrały tę Szkołę i stanowią jej bardzo ważną część. Są Panie świadkami ewolucji „Mechanika” - od nauki na dawnych maszynach i ciężkiej pracy w latach 50-tych, do dzisiejszej nowoczesności. To Panie tworzyły wspaniałą atmosferę, niezapomniany klimat „Mechanika” i wpływały na jego wizerunek” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka serdecznie witając przybyłe na ten uroczysty wieczór Panie – absolwentki oraz byłe i obecne pracownice Szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.00. Panie zwiedziły Szkołę (m. in. nowoczesne Centrum Kształcenia Ustawicznego), spotkały się przy wspólnym stole na słodkim poczęstunku, obejrzały interesujący program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły, podczas którego zaprezentowano materiały dotyczące ZS Nr 1 w Olkuszu, m. in. uroczy film „Antoś”, prezentację multimedialną „Szkoła dawniej i dziś”, montaż słowno-muzyczny, quiz dot. Szkoły z lat 70-tych i 80-tych, anegdoty z dawnego szkolnego życia. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno-instrumentalny pod opieką Pana Sławomira Haberki. Podczas biesiady, przy wspólnym śpiewie popularnych pieśni i piosenek, wokalnych popisach karaoke, czas mijał niepostrzeżenie. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca.
Panie miały także wyjątkową okazję do skorzystania z zabiegów kosmetycznych na dłonie, wykonanych przez słuchaczki Szkoły policealnej dla dorosłych (Technik usług kosmetycznych) w pracowni kosmetycznej CKU. Zadbano również o miłe niespodzianki dla uczestniczek wydarzenia – drobne upominki, m. in. francuskie perfumy zasponsorowane przez firmę Jerribo Jarosław Grabowski, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia, jubileuszowy tort, możliwość zakupu nowości wydawniczych dotyczących ZS Nr 1 w Olkuszu.
Wieczór był niezwykle udaną i niezapomnianą imprezą, integrującą Kobiety „Mechanika”.
Dzień Kobiet dla Absolwentek „Mechanika” zorganizowały Panie: Alicja Chmiest i Ewa Witkowska wraz z Komisją Matematyków, przy współudziale katechetek - Ewy Głąb i Karoliny Gawron oraz polonistek: IwonyTepki, Joanny Woszczek i Iwony Rams. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na główne obchody Jubileuszu 120-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu, które odbędą się w dniu 29 maja 2020 r. Rozpoczną się Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

loga sponsorow