32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 150

targi Kielce

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu często odbywają wycieczki naukowo-turystyczne.
W lutym 2020 r. uczniowie klas: I e, 1 Fp i 1 f pod opieką Pań: Elżbiety Gądek, Sylwii Molik i Pana Sławomira Haberki (26 luty, środa) oraz klasy: 1 Ep i 2 e pod opieką Pań: Jadwigi Karcz, Sylwii Zawady, Eweliny Orlińskiej i Bogumiły Sypień (27 luty, czwartek), pojechali do Kielc na XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, gdzie oglądali stoiska licznie przybyłych wystawców.

Najliczniej reprezentowani byli wytwórcy paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Można było również posłuchać ciekawych prelekcji na temat zalet tych nowatorskich i przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych.
Natomiast największym zainteresowaniem uczniów cieszyli się wystawcy samochodów elektrycznych. Wielu zwiedzających chętnie skorzystało z możliwości przejażdżki „elektrykiem” oraz wzbogaciło swoje materiały dotyczące zawodu o szereg katalogów i prospektów reklamowych!
Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzali także centrum Kielc. Spacer „Sienkiewką” bardzo się wszystkim podobał.
Ostatnim punktem wycieczki była obecność w Kinie „Moskwa”, gdzie młodzież obejrzała znakomity, obsypany „Oskarami”, koreański film „Parasite”.
Wycieczka zakończyła się późną porą i była bardzo udana.