32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 376

policja malaga

W dniu 23.01.2020 r. w ZS Nr 1 w Olkuszu odbyło się spotkanie Pań Policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z grupą uczniów Szkoły, którzy „wylatują” w tę sobotę (tj. 25 stycznia) do Hiszpanii, w ramach unijnego projektu realizowanego przez Szkołę „W drodze po lepszy zawód – drugi przystanek Sewilla” POWER.

Panie Prelegentki – podkomisarz i oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu - Katarzyna Matras oraz młodszy aspirant - Marika Guzik – Gajda, wygłosiły pogadankę dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas podróży, zawierającą ważne przestrogi dla uczniów w kontekście aktualnych zagrożeń (handel ludźmi, terroryzm, kradzieże).
W trakcie podróży i pobytu za granicą, nie należy:
- samodzielnie oddalać się od grupy;
- zostawiać posiłku i napojów bez opieki, nawet gdy odchodzi się tylko na chwilę (bo może ktoś dodać niebezpieczną substancję).

Powinno się:
- przebywać zawsze z opiekunem;
- „uważać” na zawieranie nowych znajomości;
- posiadać bagaże w zasięgu wzroku (mogą one stać się łupem dla złodziei lub przestępcy mogą podrzucić tu „niebezpieczne” przedmioty);
- stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec osób obcych (osoby te mogą się „maskować” np. udając wzorową rodzinę).
Sytuacje, które powinny wzbudzić naszą czujność, to:
- pozostawione przedmioty, pakunki niewiadomego pochodzenia;
- dziwnie zachowujące się osoby (nerwowość, ubiór nieadekwatny do pory roku);
- samochody pozostawione na uboczu.
W razie niebezpieczeństwa:
- nie należy wpadać w panikę
- zawiadomić Policję.
Numer alarmowy Policji: 112
Należy pamiętać, że pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom.