Marsz po zdrowie

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu przykłada wiele starań do promowania zdrowego stylu życia. W dniu 28.09.2021 r. odbyła się Gra Terenowa „Marsz po zdrowie”, mająca na celu integrację klas pierwszych, zorganizowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem Pań: Magdaleny Kosno, Bogusławy Sypień i szkolny wolontariat. Event odbywał się na dużej sali gimnastycznej, w ogrodzie i przestronnych placach Szkoły.

Uczniowie, realizując zasady gry terenowej, uczestniczyli w urozmaiconych konkurencjach sportowych, posiadających różnorodną formę: koło fortuny (losowanie zadań do wykonania przez poszczególne drużyny); dieta na medal (pytania dotyczące odżywiania i diety); krok po formę (losowanie stosownych ćwiczeń); celność na szóstkę (zadanie polegające na trafieniu w poprzeczkę do bramki); rzut do kosza po zdrowie; siła/skoczność (podciągnięcia, podskoki na skakance).

Pogoda dopisała. Uczestnicy eventu bawili się świetnie i „złapali” kolejny „świeży oddech”, tak potrzebny i pożądany w codziennym zdobywaniu wiedzy i umiejętności a szczególnie w popandemicznym okresie.
Gra Terenowa „Marsz po zdrowie” była kolejną, atrakcyjną odsłoną szerokiego wachlarza działań prozdrowotnych, realizowanego w Szkole w interesujących formach, np. „Festynu Zdrowia”, Gry Terenowej „W drodze po zdrowie”, eventu „Sport to zdrowie”.

Marsz po zdrowie 1  Marsz po zdrowie 2
Marsz po zdrowie 3  Marsz po zdrowie 4