Euromechan Malaga

Ostatnie przygotowania przed wyjazdem na praktyki zagraniczne do Hiszpanii mobilność II. W związku z realizacją projektu „Euromechan hiszpańskie inspiracje w polskim technikum” w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, grupa 20 uczniów wraz z opiekunami Panią Elżbietą Kania i Panią Elżbietą Gądek wylecą 18.09.2021 r. na trzytygodniowe praktyki zawodowe do słonecznej Malagi.

15.09.2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie z uczniami, opiekunem oraz koordynatorem. Uczniom przypomniano założenia i zasady finansowania projektu, program praktyki dla każdego zawodu. Przedstawiono organizację wyjazdu. Ponadto omówiono przebieg stażu, a także zasady bezpieczeństwa w czasie podróży, organizowanych wycieczek, czy w drodze z miejsca praktyk do miejsca zakwaterowania.
Przedstawiono także warunki bytowe w Maladze oraz plan wycieczek realizowanych podczas pobytu młodzieży.
Aby okres pobytu w Hiszpanii przebiegał spokojnie i bezpiecznie zaprosiliśmy do naszej szkoły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pan sierż. szt. Bartosz Ziarnik przeprowadził pogadankę na temat: bezpieczeństwa podczas podróży oraz pobytu za granicą, przepisów prawa obowiązującego w Hiszpanii, profilaktyki antyterrorystycznej. Uwrażliwił jak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na plaży. Przestrzegał przed niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Rozmawiał również jak zachowywać się w podróży, jak postępować gdy się ktoś zgubi.
Również tego dnia Pan Mariusz Grewenda przeprowadził warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.
Projekt w którym uczestniczą uczniowie ZS Nr 1 w Olkuszu jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), zawartym w projekcie „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Euromechan Malaga 1  Euromechan Malaga 2
Euromechan Malaga 3   Euromechan Malaga 4