kartki swiateczne

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu organizuje i włącza się w różnorodne akcje charytatywne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Szkolny Klub Wolontariatu oraz Panie Katechetki – Małgorzata Szostak i Ewa Głąb, zorganizowały akcję pisania kartek świątecznych z życzeniami od społeczności Szkoły do osób potrzebujących.
Kartki ze świątecznymi życzeniami zostały ręcznie wykonane przez klasy: 1Ap, 2Dp, 2Ep i 3a.

Popularny „Mechanik” przygotował 100 kartek świątecznych dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej ul. Kantego 4. Każdy z pensjonariuszy otrzyma kartkę świąteczną, zaadresowaną tylko do niego.
Ponad to, w ramach włączenia się Szkoły w akcję Poczta Nadziei, zorganizowaną przez Fundację Niesiemy Nadzieję, uczniowie przygotowali spersonalizowane kartki świąteczne, które otrzyma tylko dla siebie każde wybrane przez Fundację dziecko. Kartki mają na celu wywołać uśmiech dzieci i pensjonariuszy DPS, sprawić im radość i nieść nadzieję.