sewilla koniecW ubiegłą sobotę nasi uczniowie wylądowali na lotnisku w Krakowie po zakończonych praktykach w Hiszpanii, w ramach programu Erasmus+. Podobnie jak cały ich pobyt w tym egzotycznym, emanującym słońcem kraju, ostatni tydzień ich pobytu również obfitował w niezliczoną ilość wrażeń.

Zdjęcia w GALERII.

Przedostatni weekend był wyjątkowy, uczniowie udali się bowiem na Gibraltar – bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych punktów turystyczno- kulturowych, położony na końcu Cieśniny Gibraltarskiej, rozdzielającej Afrykę oraz Europę. Rozpościerające się widoki zapierające dech w piersi oraz bliskie spotkanie z jedynymi wolno żyjącymi małpami na świecie, to wspomnienia, które pozostaną z naszymi uczniami na długo.

W środę czekała na naszych praktykantów kolejna atrakcja – rejs statkiem po Sewilli, skąd mogli podziwiać magiczną panoramę miasta. Natomiast w czwartek przyszedł czas na kolejne bliskie spotkanie z hiszpańską kulturą – pokaz tańca flamenco. W myśli zasady, że wszystko co dobre szybko się kończy, po wypełnionych aktywnościami i wyzwaniami dniach, nadszedł czas pożegnania. W piątek odbyło się spotkanie ewaluujące wyniki i osiągnięcia uczniów realizujących praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach wraz z koordynatorem, Panem Jakubem Kubickim. Pochwałom nie było końca – począwszy od wzorowo zaliczonych testów kończących kurs hiszpańskiego, po arkusze indywidualnie oceniające naszych uczniów przez ich pracodawców. Zwracali oni uwagę nie tylko na ich merytoryczne przygotowanie do powierzonych im zadań, lecz również na zaangażowanie i doskonałą pracę w grupie.
Nadszedł czas na wdrożenie zdobytych kompetencji i doświadczeń w codziennym życiu. Jedno jest pewne – wszechstronne przygotowanie, pokonana bariera językowa oraz umiejętności komunikacyjne są gwarantem ich konkurencyjności na rynku pracy. Był to również czas nawiązanych przyjaźni, cennych chwil oraz ubogacenia kulturowego, które zaowocowało miłością do tak niezwykłego kraju, którym jest Hiszpania. Pozostaje nam wyczekiwać kolejnego wyjazdu naszych uczniów do Sewilli, który czeka nas już w lutym 2019 roku!