ksiazka wyobraznia

W październiku 2018 r. uczniowie klas : 1c – wych. mgr inż. Kazimierz Baran oraz 3d - wych. mgr Karolina Tarkowska, wykonali projekt „Książka – mój świat wyobraźni”, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.

ksiazka wyobraznia 2

Projekt miał formę makiety ukazującej wybraną budowlę, scenę, odzwierciedlającą fragment danej książki.
Wydarzenia i budowle ukazane na makiecie, pobudzają wyobraźnię odbiorcy, a są to m. in. : więzienie, z którego zabierze Kinsky’ego czarna limuzyna ( Adam Ubertowski „Syndykat”); wieżowiec, na którego dachu ląduje tytułowy helikopter, podczas zuchwałego napadu, w wyniku którego skradziono ogromną sumę pieniędzy (Jonas Bonnier „Helikopter”); Czerwona Królowa, z powieści pod tym samym tytułem Victorii Aveyard, rządzi w swojej purpurowej komnacie; przed szpital zajechał ambulans na sygnale, wysyła niebieskie światła błyskowe, bo jak twierdzi Adam Kay – „Będzie bolało”; z kolei dworek Sopliców z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza „wszystkich w gościnę zaprasza” , i sąsiaduje z entem – Pasterzem Lasu, z „Władcy Pierścieni” J. E. R. Tolkiena.
Podczas realizacji zadania uczniowie rozwinęli swoją wyobraźnię, poszerzyli wiedzę o książkach znajdujących się w szkolnej bibliotece, szlifowali swoją sprawność manualną, pogłębili swoje umiejętności organizacyjne i swój talent dotyczący planowania i zagospodarowywania przestrzennego.

ksiazka wyobraznia 1