pisarka piekarska

W dniu 16.10.2018 r. uczniowie klasy 1e pod opieką pań: Iwony Rams i Karoliny Gawron udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, na spotkanie z pisarką i dziennikarką prasową i telewizyjną – Małgorzatą Karoliną Piekarską, w ramach realizacji przez Szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Małgorzatą Karoliną Piekarska – autorka książek dla dzieci i młodzieży; realizowała programy autorskie w TVP ; współpracowała m. in. z czasopismem „Cogito”, „Victor gimnazjalista”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Uczniowie mieli niecodzienną okazję posłuchać niezwykle interesujących i bardzo osobistych wypowiedzi Autorki , dotyczących napisanych przez Nią książek – m. in. „Klasa pani Czajki”, „Dziewiętnastoletni marynarz”, „Tropiciele”, „Dzika”, „LO-teria”, „Syn dwóch matek”.
Akcja książek rozgrywa się w Warszawie, na Saskiej Kępie, skąd pochodzi Pisarka. Są to książki przygodowe, kryminalne, o przyjaźni, miłości, tolerancji. Szczególne miejsce w bogatym dorobku Autorki stanowią dokumentalne książki – „Dziewiętnastoletni marynarz” - książka oparta na pamiętnikach stryjecznego dziadka Pisarki - Zbigniewa Piekarskiego oraz pozycja „ Syn dwóch matek” opowiadająca o zagładzie Zamojszczyzny podczas II wojny światowej i o adoptowaniu w czasie wojny przez rodzinę państwa Piekarskich dziecka z Ziemi Zamojskiej. „Każda książka to nowy świat a przyjaciół masz tyle, ile książek przeczytałeś. Czytelnikom z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu z serdecznościami - Małgorzata Karolina Piekarska” – wpisała autorka do Kroniki Szkolnej.

Wyjście zorganizowała pani Iwona Rams.