DENW dniu 15.10.2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się Powiatowa Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Społeczność szkolna odebrała mnóstwo podziękowań i życzeń od przedstawicieli władz samorządowych i środowiska lokalnego.
Zostały wręczone Nagrody Starosty Olkuskiego dla nauczycieli, Nagrody Dyrektora ZS Nr 1 oraz będące częścią tradycji „Mechanika” – Laury Sowy w kategorii – Uczeń, Nauczyciel, Pracodawca.

Zdjęcia w naszej GALERII.

„Edukacja jest jednym z najważniejszych priorytetów w powiecie olkuskim. Życzę Nauczycielom jak najwięcej godzin jak najbardziej płatnych ” – podkreślił Starosta Olkuski – Pan Paweł Piasny.
„Nie byłoby Polski niepodległej, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu pokoleń pracowników szkoły. Cechowała ich pasja, miłość do zawodu i tradycje demokratyczne. Nauczyciel nie może być jedynie specjalistą w zakresie nauczanej wiedzy. Zawsze był z uczniem w jego edukacyjnej drodze. Życzę, abyśmy kształtowali umysł i charakter swoich podopiecznych zamiast ich oceniać. Wymaganie stawiajcie według słów Jana Pawła II : „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.

Laury Sowy 2018:
Kategoria Uczeń - Natalia Klich,
Kategoria Nauczyciel – Karolina Gawron,
Kategoria Pracodawca - Firma TAKT Sp. z o.o.