ubiera ksiazka

W dniu 10.10.2018 r. klasa 3f (wych. mgr Marta Janczak) i 1d (wych. mgr Grzegorz Gumółka) wykonały projekt „Ubierz się w książkę” w formie SLEEVEFACE, w związku z realizacją przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Uczennice i uczniowie stali się modelami pozując z okładkami książek (zakupionymi do biblioteki w ramach NPRCZ) tak, aby z postacią na okładce utworzyć kompletny obraz. Osoba fotografowana stała się „elementem” okładki, który wychodzi poza papier.

Zdjęcia w GALERII.

Młodzież przez udział w projekcie pogłębiła wiedzę na temat sztuki graficznej, wyostrzyła swój zmysł artystyczny, poszerzyła wyobraźnię, została zainspirowana do czytania, poznała wiele tytułów książek znajdujących się w księgozbiorze biblioteki. Mogąc stać się na chwilę kimś innym, młodzież wchodziła w rolę bohatera danego utworu świetnie się przy tym bawiąc.

Koordynatorem projektu byłą Iwona Rams.