sewilla 2018 2019

Upłynął pierwszy tydzień pobytu naszych uczniów w słonecznej Sewilli!
W sobotę 29.09.2018.r. kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, wraz z towarzyszącą im Panią Dyrektor Aldoną Nowicką oraz Panem Wicedyrektorem Dariuszem Skałbanią, rozpoczęła swoją przygodę w emanującej energią i słońcem Hiszpanii, w ramach zagranicznych praktyk Eramus+.

Zdjęcia w naszej GALERII.

sewilla 2018 2019 84

Pierwsze dni pobytu upłynęły na eksplorowaniu Sewilli, gdzie nasi uczniowie chłonęli spektakularny kunszt architektoniczny miasta, upajając się widokiem budynków i roślinności Plaza de España czy pałacu królewskiego Real Alcázar, a wszystko to na tle bezchmurnego nieba. Pierwsze dni w Sewilli upłynęły również na zapoznawaniu się ze stanowiskiem pracy w hiszpańskich przedsiębiorstwach, obowiązujących zasadach oraz komunikacji podczas spotkań z pracodawcami. Podstawowym elementem współpracy jest oczywiście język obcy – angielski oraz hiszpański. Wszechstronne przygotowanie do pracy w zawodzie obejmuje również kurs hiszpańskiego, na który uczniowie uczęszczają po praktykach.
Nie sposób nie wspomnieć niezapomnianej wycieczki do zabytkowego miasta Tavira w południowej Portugalii, którą uczniowie mieli szansę odwiedzić w ubiegły weekend. Tavira jest uważana za doskonałe miejsce na wakacyjny relaks, głównie dzięki niesamowitym widokom oraz piaszczystym plażom. Po kąpieli w oceanie i zażyciu sporej dawki słońca, uczniowie rozpoczęli kolejny tydzień praktyk. Tak naprawdę to tylko namiastka tego, co Hiszpania ma im do zaoferowania w nadchodzących tygodniach, na które wszyscy czekamy z ogromną ekscytacją.