Krak 1W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu nauka przepala się ze świetną zabawą.
W dniu 7 września 2018 r. uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce i pracowali na rzecz szkoły, udali sią na atrakcyjną wycieczkę do Krakowa pod opieką Pań: v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Anety Gut, Marty Janczak (koordynator), Eweliny Haberki i Edyty Dołęgi.

Krak 2  Krak 4

Odbyli 45 minutowy rejs po Wiśle, zwiedzili wiele atrakcyjnych miejsc miło spędzając czas.
Niezapomniane wrażenie wywarła na nich wystawa „Titanic”. „Ta wystawa to przypomnienie, jak kruche i nieprzewidywalne są ludzkie losy”, „Fascynująca wystawa, budzi uczucia współczucia dla tragedii tych ludzi”, „Robi wrażenie! ”, „Naprawdę można przenieść się w czasie”- to tylko namiastka z emocji uczniów zaraz po wyjściu z wystawy.
Pyszny obiad i lody na deser pokrzepiły siły uczestników do dalszego zwiedzania Grodu Kraka.
Sponsorem wycieczki była firma PPHU „Malbox” ZPChr Olkusz i Rada Rodziców.