kto czyta 1

Klasy 4d i 2e (44 osoby) pod opieką pań: Dagmary Chorzępy i Edyty Dołęgi właśnie zakończyły projekt „Kto czyta, ten pyta i motywuje”, przeprowadzony w ramach realizacji przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem projektu było pogłębianie umiejętności zadawania pytań i motywowania wyboru danej książki. Projekt był realizowany od 5.09.2018 r. do 5.10.2018 r. Uczniowie wybrali atrakcyjną formę popularyzacji czytelnictwa – przeprowadzenie wywiadów na temat ulubionej książki (filmik zamieszczony na fb ZS1, zdjęcia). Nauczyli się wymieniać myśli na temat książek i pogłębili umiejętność prowadzenia rozmowy. W przestronnym, klimatycznym lokalu biblioteki, przy kawie , rozmawiali na temat ulubionych książek (m. in. Christiane Felscherinow „My dzieci z dworca ZOO”, Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”, Harari Noah „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „Pieśń Lodu i Ognia” Georga Martina).
Koordynatorem projektu była pani Iwona Rams.

kto czyta 2  kto czyta 3
kto czyta 4   kto czyta 5