Ryczowek 1

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu uczniowie gimnazjów, a obecnie szkół podstawowych uczestniczą w warsztatach zawodoznawczych.
W dniu 26.11.2019 r. „Mechanik” odwiedzili uczniowie klasy ósmej (12 osób) Szkoły Podstawowej w Ryczówku pod opieką Pani Katarzyny Seweryn – Haberka, w ramach doradztwa zawodowego. Goście zapoznali się z bogatą i atrakcyjną ofertą kształcenia ZS Nr 1 w Olkuszu.
Zajęcia prowadzili nauczyciele przedmiotów zawodowych ZS Nr 1, a gości oprowadzali po Szkole uczniowie klasy 2d (Technik logistyk).
Młodzież uczestniczyła w interesujących warsztatach z zakresu wybranych przedmiotów, nauczanych w popularnym „Mechaniku”, m.in.: mechatroniki (m.in. pokaz dronów), mechaniki, architektury krajobrazu, automatyki domowej (inteligentny dom), grafiki komputerowej.
Koordynatorem projektu jest Komisja do spraw promocji.