Mechanik MCHEZespół Szkół Nr 1w Olkuszu realizuje projekt „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizowany przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zdjęcia w GALERII.

W dniach od 22-24 listopada (piątek –sobota – niedziela) 2019 r. uczniowie Szkoły - 60 osób (z klas: 1a, 1 b, 1 d, 1 e, 1 f, 1 Ep, 1 Fp, 2 d, 2 e, 2 f), pod opieką Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldony Nowickiej, v-ce Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu - Pana Dariusza Skałbani, Kierownika praktycznej nauki zawodu – Pani Elżbiety Kani oraz Pana Sławomira Haberki,
uczestniczyli w ramach projektu, w jesiennych warsztatach weekendowych, w zakresie przedmiotów: informatyka – 3 osoby (Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, matematyka z elementami rachunkowości - 18 osób (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), przedsiębiorczość – 11 osób (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), chemia – 5 osób (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie), j. angielski – 3 osoby (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), biologia – 2 osoby (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), matematyka – 5 osób (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), nauki społeczne – 1 osoba (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), informatyka -2 osoby (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krajkowie), fizyka -10 osób (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krajkowie).
Uczestnicy byli zakwaterowani w luksusowych hotelach w Krakowie, Tarnowie i Suchej Beskidzkiej z wyżywieniem (śniadania, obiady, kolacje).
Zajęcia prowadzone były przez pracowników naukowych prestiżowych wyższych uczelni małopolskich. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezmiernie interesujących warsztatach, ściśle związanych z programem zajęć realizowanym na wyższych uczelniach.
W trakcie zajęć weekendowych zostały zorganizowane dla uczestników atrakcyjne wycieczki naukowe do: interesujących miejsc w Krakowie i Tarnowie z przewodnikiem w wybranym języku (obszar tematyczny – język angielski); Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, sortowni odpadów MPGK w Tarnowie, laboratoriów firmy Motorola w Krakowie (obszary tematyczne: fizyka, matematyka, chemia, informatyka i przedsiębiorczość); Muzeum Przyrodniczego w Krakowie (biologia i geografia).
Grupa uczniów wzięła udział w zajęciach hackathonu (maratonu projektowania komputerowego).
Niezmiernie cieszy fakt, że uczeń ZS Nr 1 w Olkuszu – Kamil Kopeć z klasy 2 e, znalazł się w elitarnym gronie uczniów, którzy najlepiej napisali test końcowy, wykazali się dużą aktywnością podczas warsztatów i otrzymali nagrody rzeczowe (tablety).

EFS 1000