rowerem

Odnotowujemy kolejną formę aktywnego wypoczynku w naszej szkole. Wykorzystując fantastyczną pogodę, młodzież ZS Nr 1 w Olkuszu, w dniu 15 października 2019 r , uczestniczyła w interesującej wycieczce patriotyczno-krajobrazowej.
Po spływie kajakowym Czarną Nidą, był to rajd rowerowy po ścieżkach Wiślanej Trasy Rowerowej w okolicach Oświęcimia, połączony z chwilą zadumy w miejscu Pamięci Narodowej, jaką jest Obóz Zagłady Auschwitz-Birkenau.

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w realizacji projektu „Krokus”, czcząc pamięć dzieci pomordowanych w czasie II Wojny Światowej i Holokaustu (więcej na ten temat na stronie szkoły).
W wycieczcie uczestniczyli uczniowie klas II bs , II a i I e pod opieką panów: Adama Boreckiego i Sławomira Haberki.
Po przewiezieniu rowerów do Oświęcimia, wyruszyliśmy w trasę zaliczając w/w miejsca Pamięci Narodowej i dojeżdżając aż do miejscowości Brzeszcze. W sumie 40 km świetnej zabawy, gdzie każdy mógł w spokojnym tempie obserwować przepiękne okolice Ziemi Oświęcimskiej ze stawami, jeziorami i lasami, przez które wiedzie ten odcinek WTR.
Wszyscy choć zmęczeni byli zadowoleni i zapowiedzieli udział w kolejnych wycieczkach. Mamy nadzieje, że ta forma aktywnego spędzania czasu wpisze się na stałe w kalendarz Szkoły.

rowerem 1  rowerem 2
rowerem 3   rowerem 4