agh

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas o profilu Geodezyjnym pod opieką dr inż. Mikołaja Skulicha, mgr inż. Moniki Wiercioch i mgr inż. Krzysztofa Wysockiego uczestniczyli w wycieczce na Akademię Górniczo - Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. W ramach zwiedzania uczestnicy zobaczyli najciekawsze miejsca tej prestiżowej Uczelni, która w tym roku obchodzi swój jubileusz 100-lecia oraz uczestniczyli w wykładach zorganizowanych na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Wykłady dotyczyły wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych (popularnie nazywanych "dronami") dla celów geodezyjnych oraz były relacją z działalności Koła Naukowego Geodetów "Dahlta" . Wizyta na AGH może być motywacją do dalszego kontynuowania nauki w zakresie Geodezji po ukończeniu szkoły średniej.

agh 2   agh 2