samorzad

Samorząd Szkolny ZS Nr 1 w Olkuszu pod opieką Pań pedagog: Eweliny Haberki i Bogusławy Sypień prężnie działa i aktywnie uczestniczy w życiu Szkoły.
W dniu 2.10.2019 r. w Szkole odbyło się spotkanie Dyrektora ZS Nr 1 Pani Aldony Nowickiej z „trójkami klasowymi” podczas którego ogłoszono wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego i omówiono bieżące sprawy.

Comiesięczne spotkania „trójek klasowych” z Dyrekcją Szkoły są pulsem życia popularnego „Mechanika” wyznaczają rytm działań szkolnych i wpływają na harmonijną współpracę pomiędzy Dyrekcją, nauczycielami i młodzieżą. Dyrekcja Szkoły jest zawsze otwarta na pomysły młodzieży wnoszące nowe impulsy do nauki i rozrywki.

Oto skład nowo wybranego Samorządu Szkolnego:
Przewodniczący – Jakub Jurczyk
Pierwszy zastępca – Wiktor Jurczyk
Drugi zastępca – Jakub Zydroń
Trzeci zastępca – Kamil Drożyński
Przed młodzieżą nie tylko urozmaicone formy nauki (m.in. kursy zawodowe dla starszych klas oraz, o ile zostaną jakieś wolne miejsca, to także dla pierwszoklasistów) ale także szereg atrakcji (najbliższa to rajd nocny, obok tradycyjnych wycieczek).