prawnik 1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu dba o edukację prawną uczniów. Do „Mechanika” zapraszani są prawnicy celem podniesienia świadomości prawnej młodzieży.
W dniu 04.06.2019 na sali audytoryjnej ZS Nr 1 odbyły się prelekcje dla uczniów Szkoły odnośnie edukacji prawnej. Wykłady prowadziła Pani Ewelina Mazur - młodszy prawnik ze Stowarzyszenia Wsparcia Obywatelskiego, które zajmuje się m. in. niesieniem nieodpłatnej pomocy prawnej osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W wykładach uczestniczyły klasy: Klasy IIe, IIIb, IId, IIIa2, IIIe, IIIf. Uczniowie mieli okazję m. in. pogłębić wiedzę na temat różnorodnych sytuacji życiowych wymagających prawnego wsparcia, dowiedzieć się, jak postępować w tych okolicznościach oraz uzyskać informacje, gdzie można otrzymać pomoc prawną.
Organizatorem wydarzenia były Panie: v-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Aneta Gut, pedagodzy Ewelina Haberka i Bogumiła Sypień oraz psycholog Aneta Kloc.