wiedza literatura1

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu mają wszechstronne zainteresowania, co wiadomo nie od dziś. Zajmują wysokie lokaty nie tylko w olimpiadach i konkursach zawodowych czy w sporcie ale także w konkursach humanistycznych.

W dniu 3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 2 e ZS Nr 1 odnieśli duży sukces w I Powiatowym Interaktywnym Teście Wiedzy o Książce i Literaturze, zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach projektu „Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”, realizowanego w 2019 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Ewy Ślęzak i Karola Goca w Olkuszu. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki.
W w/w konkursie drużyna w składzie: Konrad Baranek i Mateusz Żołnierczyk z kl. 2 e, zajęła I miejsce. Laureaci z „Mechanika” zdobyli piękną statuetkę, dyplom i nagrody.
Krzysztof Jałowiec z kl. 2 e zdobył Nagrodę Publiczności.
Zwycięzcom serdecznie pogratulowała sukcesu Dyrektor PiMBP Pani Jolanta Zięba.
Cała klasa 2 e dzielnie wspierała swoich przedstawicieli a poszczególni uczniowie klasy zajmowali wysokie lokaty w rankingu Testu.
Uczniowie z „Mechanika” wykazali się wiedzą o książce, literaturze, umiejętnością percepcji wykładów, spostrzegawczością i szybkością działania.
Uczestnicy konkursu mieli także okazję wziąć udział w spotkaniu z wybitnymi osobowościami naszego regionu: dr hab. prof. Uniwersytetu Pedagogicznego Panem Markiem Pieniążkiem; historykiem, dziennikarzem, pisarzem, poetą, regionalistą, członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Panem Olgerdem Dziechciarzem; muzykiem, poetą nominowanym do Nagrody Literackiej „Nike” w 2015 i 2016 r. Panem Łukaszem Jaroszem; archeologiem, badaczem, naukowcem, starszym kustoszem działu archeologii w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Panem dr Dariuszem Rozmusem; artystą – malarzem, poetą, prozaikiem, współzałożycielem Galerii OK.NO w Olkuszu, Panem Jackiem Majcherkiewiczem „Jamagorem”.
Uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu w wykonaniu aktorki - Pani Moniki Gębali. Aktorka w latach 2011-2013 współpracowała z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, współpracuje z Teatrem Odwróconym w Krakowie.
Uczniowie przygotowywali się do Testu pod kierunkiem Pań: Iwony Rams i Eweliny Orlińskiej.
Wyjście ze strony ZS Nr 1 zorganizowała i opiekę sprawowała pani Iwona Rams w ramach współpracy ZS Nr 1 z PiMBP.