absolwenci 74Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w r. szk. 2019/2020 będzie obchodzić Jubileusz 120-lecia swojego istnienia.
W kontekście zbliżającego się Jubileuszu, w dniu 25 maja 2019 r. Szkołę odwiedziła klasa Va z roku szk. 1973/74 wraz z wychowawczynią, polonistką Panią Felicją Kaliś oraz ówczesnymi nauczycielami: Panią Marią Górnik – nauczycielką przedmiotów zawodowych i Panem Zbigniewem Kotulskim – v-ce Dyrektorem Szkoły a zarazem nauczycielem fizyki.

Zdjęcia w GALERII.

W murach „Mechanika” klasę wraz z jej profesorami serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.
Podczas spotkania po latach wychowawczyni Pani Felicja Kaliś tak jak dawniej, rozpoczęła lekcję od sprawdzenia z ówczesnego, „papierowego” dziennika lekcyjnego, listy obecności uczniów.
Okazało się, że klasa przybyła prawie w komplecie. Absolwenci mieli okazję do wspomnień, zapoznania się z teraźniejszością i przyszłością „Mechanika”.
Pani Dyrektor Aldona Nowicka serdecznie zaprosiła zebranych do udziału w Jubileuszowych uroczystościach. Wiadomo już, że bal Absolwentów odbędzie się 4 stycznia 2020 r. a główne obchody będą przeprowadzone w konwencji lat 50 – tych i lat 60-tych. Zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.