meski popolud

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu uczniowie dzielą naukę z przyjemnościami. Organizowane są wspólne zabawy dla całej społeczności uczniowskiej, ale także spotkania dedykowane dziewczętom (np. tegoroczny niezapomniany „Babski wieczór”) i chłopcom.
W dniu 21.05.2019 r. od godz. 15:00 do 18:00 po raz pierwszy w „Mechaniku” odbyło się „Męskie popołudnie” – impreza poświęcona wyłącznie uczniom płci męskiej. Wzięło w niej udział ok. 30 osób. Podczas imprezy wiele się działo.

Rafał Kajda z kl. 1c dzielił się pasją jaką jest krótkofalarstwo. Rafał posiada marzenie, aby nasza Szkoła połączyła się ze stacją kosmiczną i przeprowadziła rozmowę z astronautami. Z kolei uczniowie klasy 3 f - Adrian Skalski i Adrian Marcinowski , opowiadali o swoich zainteresowaniach związanych z wojskowością. Obydwoje należą do Obrony Terytorialnej, jednego z dwóch elementów podziału potencjału zbrojnego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Na spotkaniu obecny był także Pan Zbigniew Biały - trener Ju-Jitsu i trener samoobrony. Udzielił uczestnikom lekcji na temat podstawowych elementów samoobrony, polegających na unikaniu ataku przeciwnika.
Dopełnieniem „Męskiego popołudnia” były rozmowy przy poczęstunku i wymiana myśli.
Męskie popołudnie było bardzo udane i owocne. Uczniowie rozwinęli swoje zamiłowania i poszerzyli zainteresowania.
Organizatorkami wydarzenia były Panie pedagog: Ewelina Haberka i Bogusława Sypień oraz Pani psycholog Aneta Kloc.

meski popolud 1   meski popolud 2