Odsłony: 1957

roz 2019

W dniu 3 września 2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19. „W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania do szacunku dla życia, dla dobra i piękna”- te słowa Jana Pawła II są niezwykle ważnym elementem pracy dydaktyczno-wychowawczej w ZS Nr 1 i będą pojawiać się bardzo często w kontekście obchodów w naszej Szkole 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Życzę uśmiechu, samych życzliwych ludzi, licznych sukcesów edukacyjnych, miłości, intelektualnej przygody i zawiązania jak najwięcej przyjaźni. Jeżeli tylko chcecie, Wasze plany będą zrealizowane” –powiedziała Pani mgr inż. Aldona Nowicka - Dyrektor ZS Nr 1, serdecznie witając w nowym roku szkolnym nauczycieli, uczniów i rodziców popularnego „Mechanika” a szczególnie uczniów klas pierwszych.

Zdjęcia w GALERII.

ZS Nr 1 w Olkuszu to szkoła otwarta na pomysły uczniów, w której sumienna nauka, nagradzana stypendiami i nagrodami, splata się z licznymi atrakcjami.
Co nowego w „Mechaniku” w roku szkolnym 2018/19?
Warto nadmienić, że trzech uczniów Szkoły – Filip Gil, Jan Guzik i Mateusz Jałowiec - będzie otrzymywać wysokie stypendium unijne (600 zł przez 10 miesięcy). Najlepsi uczniowie w nagrodę za naukę i aktywność na rzecz Szkoły, pojadą na wycieczkę do Krakowa (zwiedzanie wystawy Titanic, rejs statkiem, lody, obiad i inne atrakcje). Rusza nowa pracownia informatyczna (10 najnowocześniejszych komputerów zakupiła firma ZGH Bolesław). Została dofinansowana część samochodowa i mechaniczna Szkoły. Planuje się zakup 10 dodatkowych rowerów . Oprócz kursów budowy dronów i drukarek 3D, „wchodzi” kolejny kurs wychodzący poza program nauczania - „Inteligentny dom”. W październiku i lutym kolejna tura młodzieży wyjedzie do Hiszpanii w ramach realizacji programu „Erasmus +”. Będzie pisany nowy projekt w ramach „Erasmusa”.
Uczniowie klas pierwszych pojadą na integracyjną wycieczkę do Doliny Będkowskiej. Planowana jest międzyklasowa wycieczka do Austrii, Hiszpanii i Grecji, międzyklasowy Nocny Rajd do Czernej oraz Zlot Motocykli.
Oj, będzie się działo!!!
Będzie mnóstwo okazji, aby rozwijać pasje i talenty.
Program artystyczny upamiętniający wybuch II wojny światowej przygotowany pod kierunkiem Pań: Eweliny Orlińskiej, Ewy Głąb i Pana Adama Boreckiego, wprowadził wszystkich w nastrój zadumy.