kluczewski

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu może poszczycić się wieloma osiągnięciami uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
Paweł Kluczewski z klasy 4f (Technik elektronik) pod kierunkiem Pana mgr inż. Tomasza Góreckiego odniósł ogromny sukces. W 14 kwietnia 2019 r. został finalistą trójstopniowej XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Podczas trzech etapów OWT Paweł z sukcesem zmierzył się z zagadnieniami związanymi z przedmiotami ścisłymi, m. in. z matematyką, fizyką, chemią, mechaniką, elektryką, elektroniką, automatyką, informatyką. Trzeba było wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami, aby „dojść tak daleko”. OWT to jedna z najstarszych i najtrudniejszych olimpiad rozgrywanych w Polsce, więc odniesienie w niej tak dużego sukcesu daje szczególną satysfakcję.

Paweł posiada wiele pasji i zainteresowań. Obecnie jest już absolwentem „Mechanika” i zdaje maturę. Warto jednak podkreślić, że przez całe cztery lata spędzone w Szkole aktywnie uczestniczył w jej życiu, z sukcesem uczestniczył w konkursach i olimpiadach. Warto wspomnieć m. in. wyróżnienie, jakie otrzymał w marcu 2018 r. w Ogólnopolskim konkursie fizycznym EUREKA, wyróżnienie w XI Rajdzie Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr Józefa Kurasia „Ognia” – 2 kompanii Z. P. „Błyskawica” Skalne Podhale – Tatry 2016 czy I miejsce zdobyte drużynowo w dniu 5.06.2016 r. w VII Rajdzie Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK.
Nauka, zabawa, patriotyzm, to wyznaczniki wzorowej postawy Pawła Kluczewskiego, którą warto naśladować.